#6790 od Zuzka
11 říj 2019 18:37
Mě to zajímá :-) Ale odpověď ťukat nebudu, proberem to na Whoconu.
#6920 od Ironside11
10 úno 2020 23:11
Zdravím všechny :)
Mohl by mi prosím někdo doporučit nějaký dobrý příběh 2nd Doctora ve formě companion chronicles?
#6925 od lososmaster
19 úno 2020 18:56
Ironside11 píše:Zdravím všechny :)
Mohl by mi prosím někdo doporučit nějaký dobrý příběh 2nd Doctora ve formě companion chronicles?

Mně teda Companion Chronicles moc nesedí, protože mám většinou problém sledovat, co se tam děje. Z toho, co jsem zatím slyšel, tak bych od 2. Doktora doporučit Resistance a Glorious Revolution. Oba dva jsou historický a ten druhý se hodně zaměřuje na Jamieho a jeho vlastní historii. Pak se mi asi ještě líbil The Great Space Elevator, ale možná jenom proto, že jsem to zrovna chápal.
Jinak z Companion Chronicles obecně je super Home Truths a Transit of Venus s 1. Doktorem a Mahogany Murderers s Jagem a Litefootem.

A pokračování mého občasníku o Big Finish věcech, pokud to někoho stále zajímá. Už toho mám zase naposlouchanýho dost (jako asi 90 releasů od minulýho příspěvku):

Dalek Empire, série 4: Trochu zklamání po 3. sérii, navíc na ní nenavazuje - vlastně se odehrává v době 1. série, jenom to řeší z pohledu aliance a ne otroků. Jediný velký plus bych dal za Noela Clarkea v hlavní roli, kde třeba v DWU hraje kompetentní postavu, co je fakt zajímavá. Jinak takový těžký průměr.

Iris Wildthyme, série 2: Je to stále neuvěřitelně meta. Stále si to dělá srandu z klišé, co DW často dělá. Panda Invasion je parodie na 1996 film. Two Irises je Next Doctor před tím, než ho BBC udělala.

Bernice Summerfield série 8,9,10: Od předchozích sérií se rozhodli skončit s epizodními příběhy a spíš se řeší hlavní storyline a je to trochu zajímavější. Paradoxně ale 2 nejzajímavější díly z těhle sérií jsou spíš epizodní: Adventures of Diogenes Damsel a Absence. Plus ještě Final Amendment, ale ten je součástí hlavního příběhu. Jo a Glory Days je vtipněji udělaný Time Heist :D

Companion Chronicles, série 2,3 a kus 4: O tom už jsem se zmiňoval nahoře, takže asi tak. Některý jsou zajímavý, některý ne a u některejch nemůžu udržet pozornost. Možná ještě Magician's Oath s 3. Doktorem a Mikem Yatesem stojí za zmínku.

Ze série Stageplays, což je předělání starších divadelních her do audia bych zmínil asi Curse of the Daleks, což je takový pěkný whodunnit drama. Těm dalším dvěma se vyhněte obloukem, fakt se to nedá.

Poslední Unbound Masters of War mě trochu zklamal, nakonec to byl tuctový DW příběh, který ani unbound být nemusel.

Eighth Doctor Adventures, série 2,3: Asi si to o sobě začíná myslet, že je to Steven Moffat, takže se tváří chytřejc, než nakonec jsou. A finále obou sérií velmi překombinované, zmatené a obecně zmoffatěné. Ale sem tam se objeví zajímavá standalone epizoda jako Brave New Town (asi zatim nejlepší EDA), Grand Theft Cosmos a Max Warp. Plus Sisters of the Flame za výkon Alexandera Siddiga a Scapegoat za koncept a message. Orbis mě zas tak moc nebavil, ale chápu, že se to lidem líbí. Tudíž je vidět, že klesá kvalita, když 1>2>3 (3. série zatím nejhorší).

Z hlavní Range opět asi jenom highlighty zajímavých epizod: z antologie 100, poslední část, co napsal Shearman pro DW (My Own Private Wolfgang), má to ale jenom 30 minut, a je to od Shearmana to nejhorší, ale stále je to hodně dobrý - ono je těžký se vyrovnat jeho ostatním dílům...

Zakončení storyline Erimem celkem slušné, Mind's Eye a Bride of Peladon za to stojí. Akorát byla Erimem posledních asi 6 dílů na jedno brdo, a bylo celkem jasný, jak to s ní musí dopadnout. Což byla trochu škoda.

Charley story arc... Tak jsem ho doposlouchal a Absolution a obzvlášť Girl Who Never Was mě hodně zklamalo, na to, že to měla být rozlučka Charley a 8. Doktora. Ale jejich hádka o tom, jak je Doktor otupělý vůči smrti byla naprosto geniální (a trochu doufám, že by se něco podobnýho mohlo stát v seriálu mezi Yaz a 13. Doktorkou a Yaz se pak spojí s Masterem). Ale z 6. Doktorem to zase nabralo na kvalitě a Condemned a Raincloud Man jsou masterpiece. A v Brotherhood of the Daleks (kde nemáme fašistické Daleky, ale komunistické Daleky) má Charley hodně dobrej proslov a ta epizoda je taky zajímavá. Konec Charley arcu je mírně slabší a taky překombinovaný. Teda myslím tím jenom Patient Zero a Blue Forgotten Planet. Paper Cuts tam nepatří a moc dobrý to taky neni. Před tím bych si doporučil poslechnout Urgent Calls (vážně, vážně super) a Mission of the Viyrans, kteří s tím souvisí. Samotný send-off dává docela smysl.

Brewster's storyline: Vím, že se tam má ještě Brewster později vrátit, ale zatím s 5. Doktorem a Nyssou má zajímavé příběhy a i on je zajímavý společník. Haunting of Thomas Brewster a Perfect World jsou vážně super. Boy that Time Forgot je velmi tuctový až podprůměrný příběh, ale developuje jednu zajímavou a nečekanou postavu (kterou nebudu spoilovat....) A možná pro pochopení Perfect World si poslechnout Three Companions, taky není tak špatný.

Key 2 Time storyline: Na to, jak slibně to začíná, tak ten konec vážně zkazili - v podstatě je to pokračování Key to Time z 16. série, jsou tam Guardiani a ještě jiné mocné bytosti a zajíždí to do mystična DWU. Ale Chaos Pool radši neposlouchejte, akorát to zkazí ty dvě předchozí (Judgement of Isskar a Destroyer of Delights) plus ještě velmi dobrá companion chronicle navazující na Judgement of Isskar jménem Prisoner's Dilemma. To je hodně povedený, ale bez poslechu Judgementu je to nepochopitelný.

A z dalších zmíním antologii Company of Friends - obzvlášť Mary's Story, která byla teď dekanonizovaná novým TV dílem, což je škoda, protože je vážně dobrá. Od 7, Ace, Hex zmíním Magic Mousetrap, kde je Toymaker :D a Angel of Scutari, kde se řeší backstory Hexe. Obě moc dobré.

All in All, kvalita od prvních releasů hodně poklesla, ale pořád tam jsou zajímavý věci (na Holy Terror a Chimes of Midnight a spol... nic zdaleka nemá, můj top 10 se tady nezměnil)

Next time:
EDA 4. série
Bernice Summerfield 11. série
Companion Chronicles 4,5. série a dál
Cyberman 2. série
Jago & Litefoot 1. série
nějaké první Lost Stories
a pokračování Main Range jako obvykle
zdar
#6926 od Zuzka
20 úno 2020 13:01
Ještě jsem neviděla Haunting of Villa Diodati, protože všechny příběhy Mary Shelley s Doktorem se mi dost líbily a mrzí mě, že se to teď překope:-( Teda hlavně mi přišel super ten o čarodějnicích, dost lepší než Witchfinders (i když možná jen fandím 8. Doktorovi, kdo ví).
Jsem zvědavá, co budeš říkat na finále EDA4. Mimochodem, po něm je možná dobré vlítnout rovnou na Dark Eyes 1, ono to na sebe docela přímo navazuje. Neovlivňuje to ani tak děj, jako spíš Doktorovo emocionální rozpoložení.
Ale pokud jdeš přísně chronologicky, tak si to finále aspoň před DE1 osvěž.