#638 od jakubgrund
30 lis 2014 12:43
Rozhodl jsem se začít poslouchat audioknihy Doctora Who. Doporučte mi nějakou prosím.
Poznámka: Jsem fanoušek obnovených sérií ale classic díly mi nevadí. Takže radši 10. a 11. Doktora.
#639 od OndraH
30 lis 2014 12:57
10. a 11. Doktor nemají audiopříběhy, tedy aspoň ne od Big Finish, kteří mají licenci jen na Classic Doktory. Ale pro ty, co viděli jen NuWho musím doporučit Eighth Doctor Adventures - začíná to příběhem Blood of the Daleks. Je to s osmým Doktorem a novou společnicí Lucie Miller. :)
#642 od Meisiluosi
30 lis 2014 15:30
Nějaký audia k nim jsou, ale myslím, že se fakt jedná spíš o audioknihy než o audiohry... Doproučit nemůžu, zatím jsem neslyšela...
Jak píše OndraH, od Big Finishe každopádně nic.
Osmej Doktor ale určitě za zkoušku stojí, v posledních letech v jeho příbězích dochází k docela výraznýmu sbližování s renewed sériema, přinejmenším co do formátu... (Nevím, nakolik totéž platí o ostatních Doktorech...)

Pokud tě zajímaj fakt hlavně renewed doktoři, zkus si projít tohle...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Do ... audiobooks
#643 od Zuzka
30 lis 2014 20:59
Rozhodl jsem se začít poslouchat audioknihy Doctora Who

Jsem na tom úplně stejně. Právě s audioknihami začínám. Na doporučení OndryH jsem vyzkoušela krátký "Urgent Call", ten byl super. No a včera jsem začala s Eighth Doctor Adventures. Takže Blood of Dalek. Nemám ráda Daleky. Ale v audiu jsou mnohem lepší než v TV. Mnohem děsivější. Líbilo se mi to. Teda občas jsem nerozuměla, hlavně Lucie nemluví moc srozumitelně a její slovní přestřelky s Doktorem jsem bohužel moc nechytala. Takže si nejsem jistá, kde se v Tardis vlastně vzala. Pokud by mi to někdo chtěl ve spoileru vysvětlit, tak budu ráda.
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
Pochopila jsem jen, že nějací Timelordi ji do něčeho navezli a pak ji šoupli Doktorovi do Tardis a zabránili mu vrátit ji na Zemi. A na konci Tardis nechce bez Lucie opustit tu planetu.
A nevím, co jsem přeslechla a co zatím nebylo řečeno. I když s tímhle bych se asi měla přesunout do jiné sekce v audioknihách, že?

No, ale osmý Doktor supééér!
#644 od OndraH
30 lis 2014 21:02
To bude vysvětleno v Human Resources na konci první řady :) Teda aspoň podle toho, co si pamatuju, vždyť Eighth Doctor Adventures jsem poslouchal už v srpnu :)
#653 od OndraH
01 pro 2014 14:46
Proč by jim nešlo rozumět? :D
Nejlíp jde rozumět osmému a šestému Doktorovi... Mě nejvíc dělá problém patý (Davison), ale není to nic hrozného. Pak McCoy má skotský přízvuk, ale já na něj jsem zvyklý, takže rozumím - ale nevím jak ty :)
#655 od Zuzka
01 pro 2014 20:23
A dá se jim rozumět? Pokud ne tak klidně ty classicy ale ať jde rozumět

No to ti asi nezbývá nic jiného, než to vyzkoušet:-) Já zas tak dobře nerozumím, z toho mála, co jsem slyšela, tak nejsrozumitelněji mluví šestý Doktor, pak Osmý Doktor, s těmi je to v pohodě. Vedlejší postavy jsou občas horší. Zkusím pár příběhů osmého Doktora a pak pro srovnání něco se šestým a uvidím.
Jo a poslouchala jsem kousek knihy Stone Rose (desátý Doktor a Rose), kterou namluvil David Tennant, a tomu jsem rozuměla obecně hůř než těm audiopříběhům s osmým.
#656 od OndraH
01 pro 2014 20:27
Colin Baker má takový ten "učebnicový" přízvuk a Paul McGann má zase srozumitelný hlas :)
#2336 od Flamboyant
06 srp 2015 11:57
Můžu doporučit sérii čtenou od Tennanta:

Stone Rose
The Feast of the Drowned
The Ressurection Casket
Pest Control
The Day of the Troll
The Last Voyage
Dead Air