#3785 od Meisiluosi
23 led 2016 23:02
Obrázek

Nedalo mi to a koupila jsem.
A je to hodně fajn. V zásadě to není extra objevnej nebo novátorskej příběh, ale je to poctivá war story (+ nějaký to politikaření a piklení Gallifrey style included) - a i když si furt říkám, že bych byla radši, kdyby Time War komplet nechali ne hřbetě Osmýmu, John Hurt je naprosto parádní a "grandad" je prostě k sežrání...:-)

Takže na další box sety rozhodně těšingr (i když kde na to mám brát, to už fakt nevím)...
#3856 od Meisiluosi
27 úno 2016 09:29
Obrázek

Hodně prima box set.
Hurt je boží, naprosto ho žeru v tandemu s Jacqueline Pearce i mimo něj - a War Doctor je skvělej deadpan snarker.
Celkově dává tahle série poměrně fajn vhled do toho, jakej šílenej bordel Time War vlastně je, i když se přiznám, že co do tý echt 'war story' atmosféry to IMHO zatím nemá na Dark Eyes, což je paradoxně to, co se mi pořád spíš vybaví jako první věc, když se řekne 'time war' - ačkoli to o time war vůbec není (první DE box set vyšel před NotD a že jde o krok směrem k časový válce je prostě tak nějak hodně cejtit i ze zbytku série). Z velký části asi proto, že War Doctorovy příběhy jsou hodně i o politikaření a dění mimo bitevní pole - DE je přeci jen o něco blíž "frontě".

Legion of the Lost - hodně atmosférickej, silnej příběh a z Johna Dorneyho se velmi rychle stává můj oblíbenej scénárista. Plus - John Hurt & David Warner - při TOMHLE kombu hlasů to prostě ani nemohlo dopanout jinak, než fakt dobře.
A Thing of Guile - další prima věc; tentokrát o tom, k jakým zoufalým opatřením dohání časová válka daleky. Legion of the Lost mám nicméně radši.
The Neverwhen - do třetice všeho depresivního; Fitton jedním z mých oblíbených scénáristů už je a tenhle příběh hezky ilustruje, proč. Legion of the Lost mám ale furt nejradši. Asi ten Warner nebo co...:-)

Zatím jsem slyšela 2x a určitě ještě uslyším.

Ale fakt bych chtěla nějaký pořádný, krutý, "zákopový" drama. Ono na něj nejspíš ještě dojde a třeba Neverwhen k němu má hodně blízko, ale šlo by to ještě surověji...:-)
#6206 od Ironside11
17 kvě 2018 20:21
Nedávno jsem konečně doposlouchal svůj vánoční dárek, 1. War Doctor box set, a musím říct... dobré, dobré to je.
Jak už výše psala Meisiluosi, je to fajn a nic extra objevného. Hlavním problémem ( i když zpětně si teď říkám, že je to jen můj pocit) je to, že se mi tak trochu zdá, že to pomalu táhne jen sám Doktor (Brilantně zahraný) Ano Ollistra byla taktéž skvělá a ani společnice nebyla špatná, ale zkrátka tomu něco chybělo (nejspíše takové to jak Doktor řekne at společníci zůstanou na místě a oni se stejně zatoulají :) )

A pokud mam zmínit něco, co mi opravdu utkvělo v paměti, a asi to nikdy nezmizí, tak to bude:
Následující text obsahuje spoilery! Zobrazit
'Where can I find you Doctor. When I need you again?'
'At the heart of the battle where the blood of the innocents flows and only the monstrous survive'