#6510 od Ironside11
23 pro 2018 22:44
Earthly Child- myslel jsem si, že když se na tento příběh podívám s odstupem času, bude se mi více líbit. Opak je bohužel pravdou.
Nebýt Dialogů Doktor a Susan plus Alex, tak nwm jak bych tento příběh hodnotil, protože mi to přišlo takové... o ničem.

Není to zdaleka nejhorší doktorovský příběh, ale rozhodně nejhorší audio příběh, který jsem zatím slyšel (i když se musím přiznat, že jich moc nebylo).

za mne hodnocení 4 (4,5) z 10
#6529 od lososmaster
30 pro 2018 16:29
Teď jsem doposlouchal Zagreuse, takže se pomalu blížím k Scherzu, které je prý hrozně super, jak všichni říkáte. Napsal to Shearman, takže by mohlo...

A taky jsem si aktualizoval seznam audiopříběhů za uplynulý rok a došel jsem k šokujícímu zjištění - Big Finish vydává nové díly rychleji, než já je stíhám konzumovat (vydal jich 144 jen tak pro zajímavost). Takže se asi jen tak nestane, že bych někdy dohnal nejnovější produkci.
#6535 od Zuzka
02 led 2019 12:02
Sherzo je hlavně psycho. A taky je pak super Natural history of fear.
Jak se ti líbil Zagreus? Hrozně dlouhé a poslepované se vším možným, ale spousta postav mě potěšila.
#6536 od lososmaster
02 led 2019 22:17
Zagreus se mi docela líbil. Teda na cokoliv od Shearmana to nemá, ale je to spíš lepší epizoda. Ale to, že je to dlouhý mi nijak nepřišlo, protože jsem tomu rozuměl a vyznal se v tom, což s takovýmhle množstvím postav je úspěch (asi proto, že ty hlasy jsou důvěrně známé), to se mi nestává často, že pokud je někde přes 10 postav, že se v tom vyznám. K plot pointům - nelíbí se mi, že z Rassilona udělali padoucha, ale tady to dávalo větší smysl, než v End of Time a Hell Bent. A taky se tu objevuje (zase) konec vesmíru. Akorát to není chyba Zagreuse, protože ta to vymysleli nejdřív, jenom tímhle zjištěním nemám rád Hell Bent čím dál víc, že kopíruje superlativa (což je velký Moffatův problém). A nebyli na konci vesmíru i v Utopii náhodou? Funkce Shrödingrovy kočky (a Doktora) byly super. Žárlící TARDIS mě taky dostala. U 5,6,7 se snažili o jiné osobnosti, aby herci měli možnost hrát jiné postavy, ale moc se jim to nepovedlo - obzvlášť u 6. a toho upíra, nebo co to bylo, to byl prostě šestý Doktor.
A chápu, že tehdy byl McGann vlajková loď DW, takže pro něj se tvořily ty nejlepší příběhy - ale Divergence je jedna z těch důležitých božských ras, o které by fanoušek měl vědět, ale nejspíš, co Doktor zmizí z jejich vesmíru, tak už o nich nikdy neuslyšíme... (teda, pokud ano, tak tam jsem se ještě nedostal a za to sorry).
Nejvíc bych vyzdvihnul asi McGanna, Sylverstera, Nicholase Courtneyho a Indiu Fisher, kteří tam byli fakt super. A když už o tom píšu, tak to i ohodnotím - někde mezi 8-9/10, asi spíš k devíti, prostě žádný Chimes of Midnight ani Holy Terror ani He Jests at Scars nebo Jubilee to neni.
#6537 od Zuzka
03 led 2019 12:13
Doktor si v Divergence universe docela pobude. Ale nemyslím, že tam příliš uspokojíš zvědavost o Divergence samotných. Ovšem celý ten Divergence arc je poměrně hodně vzájemně posvazovaný a opakuje určité motivy, až to nakonec vcelku bude dávat jakýs takýs smysl. Mám ráda tyhle promyšlené série.

Myslíš, že postavy Doktorů 5-7 v Zagreovi měly být hodně odlišné od jejich Doktorů? Spíš ani ne. Teda jakože určitě moc nebyly. A ano, Colin Baker měl toho parádního upíra. Nebyl to upír ze stejné rasy jako v jakési TV story se čtvrtým Doktorem?
#6539 od lososmaster
03 led 2019 22:10
Já to myslel tak, že o divergence už neuslyšíme nikdy potom, co odtamtud Doktor zmizí, ale je to fundamentální věc v DWU, takže správně bychom o tom měli slyšet častějc než... už nikdy potom. To, že tam bude dýl v tom Divergent universe, to je docela jasný.
A právě jsem četl nějaký článek o tom, že ten kdo to vymyslel, tak chtěl naschvál nacpat všechny herce do jiných rolí, aby si zkusili taky hrát něco jinýho než normálně, kde mají předpřipravenou, pořád stejnou roli. A to se u těch třech Doktorů moc nepovedlo...
#6542 od lososmaster
04 led 2019 20:24
To jo, taky se to podařilo u Bonnie Langford, Nicoly Bryant a i u dalších.

A doposlouchal jsem Sherzo - je to teda docela drsný, obzvlášť když se tam úplně normálně baví o tom, jak jim ta sound creature každý den podřízne krk. Au. Jinak celý nápad je super, akorát ta poslední epizoda byla taková horší asi - nebo mi to rozuzlení prostě nesedlo. Ale dokud nevěděli nic a chodili dokola, tak to bylo fakt dobrý. Určitě tomu dám 10/10, ale Chimes a Holy Terror jsou určitě lepší.
#6573 od lososmaster
15 led 2019 00:57
Tak jsem objevil další svůj oblíbený audiopříběh - a tím je Natural History of Fear.
Já jsem teda velký fanoušek Orwellova 1984, takže tohle se mi fakt líbilo. A utvrdil mě v tom ten geniální plot twist úplně na konci. Občas si říkám, že by bylo pěkný, kdyby ten audiopříběh byl natočený pro televizi. Ale tady by to fakt nefungovalo.
Určitě je to v top 3 společně s Chimes a Holy Terrorem. (sorry, ale přišlo mi to lepší jak Scherzo)