#2908 od Hanzzz
20 říj 2015 10:24
Má někdo naposlouchané příběhy z Doctor Who Unbound? Některé ukázky byly zajímavé a třeba He jests at scars... zní slibně, ale rád bych měl reference, jestli to stojí za investici, i od dalších lidí.
#6490 od lososmaster
09 pro 2018 17:01
Zrovna jsem doposlouchal "He Jests at Scars" a chtěl o tom napsat. A hle, on se na to někdo tady 3 roky zpátky ptal :D.
Je to super, Mel není otravná jak obvykle, Valeyard je nejlepší. A ten konec mě fakt zabil. Jak jsem za poslední rok naposlouchal asi 100 různých příběhů, tak tenhle je určitě v mých top 5. Určitě si to musíte poslechnout, je to teda temnější než obvyklá epizoda, ale stojí to za to. A je tam taky spoustu referencí na 1.-8. Doktora. Chimes of Midnight sice vedou, ale tohle je taky dost nahoře.
#6687 od lososmaster
14 kvě 2019 11:20
Jsem si říkal, že jsem toho zase naposlouchal dost, tak tu zmíním něco zajímavého (co už určitě všichni ostatní slyšeli...).

Ze série Gallifrey jsem zatím slyšel první dvě série - jsou docela zajímavé, obzvlášť proto, že je tam Romana, Leela, Inkvizitorka a Braxiatel. Je to teda sice hlavně o politice, ale to zas tak hrozně nevadí. A protože je to o politice, tak si tam každý hraje na vlastním písečku. Zajímalo by mě, co přinesou další série.
Hodně dobrá je třetí série Dalek Empire, pokud se teda prokousáte přes první dvě, které nejsou nic moc. Ta třetí se odehrává o stovky let později a jsou tam úplně nové (skoro) všechny postavy. A hlavně je jedna z hlavních postav Tennant. Obecně doporučuju všechno, kde je Tennant, protože si to vždycky ukradne pro sebe. :D

A z hlavní série jsem slyšel více zajímavých věcí, tyhle jsou asi nejlepší:
Catch-1782: 6. Doktor a Mel, pěkný příběh s paradoxem.
Three's a Crowd: 5. Doktor, Peri a Erimem, to je taková klaustrofobická base under siege epizoda. I když zrovna pátého nemusím, tak tohle je fakt super (i když on tam zas tolik neni)
Other Lives: 8. Doktor, Charley a C'rizz, klasická historická epizoda ve viktoriánském Londýně. Tohle je poslední díl, co jsem zatím slyšel a z těch 3 asi ten nejlepší - hlavně proto, že historické díly mi normálně nesednou, takže to bylo příjemné překvapení, kdežto naopak témata příběhů, které mám rád snad vždycky jsou právě base under siege, paradoxy a time loopy, tak tam to moc překvapivé nebylo (ale pořád si myslím, že ty díly nahoře jsou super).
Jako ostatní zajímavější bych zmínil asi: Medicinal Purposes (protože Tennant), Faith Stealer... no obecně celý zbytek Divergent universe arcu (protože je to dobře napsaný), LIVE 34 (protože to je experimentální a to se cení) a Unregenerate! a Thicker than Water (a to jsem netušil, že někdy řeknu, ale protože je tam Mel).
Toť asi vše - zbytek průměr až podprůměr.
#6688 od Zuzka
18 kvě 2019 18:19
Já čekám, že brzy vyjde další trojice Tenth Doctor adventures (10+Donna), už to mám předobjednané. A počítám, že mě to znovu nakopne k poslouchání audia, už jsem si dost dlouho nic nepustila.

Dá se Dalek Empire (ta série, kde hraje Tennant) poslouchat bez toho, aniž by člověk slyšel ty dvě předchozí? Protože do celé Gallifrey se mi neche pouštět.
#6689 od lososmaster
19 kvě 2019 10:44
Zrovna u Dalek Empire by to nemělo činit problém. Jsou tam úplně nové postavy (jenom asi 3 postavy z předchozích 2 sérií a jsou tam stejně jako vedlejší). Jenom se tam často zmiňuje Dalek War, která byla v druhé sérii, ale myslím, že to tam stejně vysvětlujou, co to bylo. Asi tam bude pár věcí, co nebudou jasný, ale snad by to nemělo vadit.
Tohle u Gallifrey vůbec nejde, protože musíš slyšet všechno předtím a k tomu ještě Apocalypse Element, Neverland a Zagreus z Doktorovy linie, protože to na ně přímo navazuje. Navíc 2. série skončila masivním cliffhangerem, tak mě zajímá, kam s tím půjdou dál.

A vzhledem k tomu, že poslouchám chronologicky, tak než se dostanu k 10. Doktorovi, tak to chvíli potrvá. Teď v nejbližší době mě čeká právě 3. série Gallifrey, 2. série se Sarah Jane, antologie I,Davros (to jsem slyšel, že je prý super) a pak i Eight Doctor Adventures a samozřejmě i nějaké ty obligátní věci z Main Range, což občas je super a občas moc ne. (Teď zrovna jsem doposlouchal Night Thoughts se sedmým Doktorem, což byl celkem nadprůměr, takové mírně hororové drama - takže jsem rád, že jsem to neviděl, ale jenom slyšel :D )
#6693 od Ironside11
30 kvě 2019 16:08
Zdravím (po dlouhé době)
Mohli byste mi prosím doporučit nějaký audio příběh, který by byl melancholický? Myslím kde Doktor uvažuje co je dobro/zlo apod? Teda pokud něco takového je :)
#6700 od lososmaster
02 čer 2019 17:56
Vzhledem k tomu, že některé lovím z hluboké paměti, tak si to třeba už tak přesně nepamatuju, ale zkus třeba Jubilee, Scherzo, Zagreus, Master nebo Other Lives, nebo možná Unregenerate, ale tam je Doktor dost mimo, než aby byl melancholický. Ale nejvíc na tohle téma bude asi Master.
#6703 od Zuzka
03 čer 2019 21:48
Melancholický a hodně citový je Absent Friends - úvodní příběh Doom Coalition 3. Ale není moc o Doktorovi, ale spíš o Helen Sinclair a pokud bys jej poslouchal odděleně, tak by bylo dobré si pro kontext najít info o tom, za jakých okolností se k Doktorovi přidala.
Celkově temnější jsou celé Dark Eyes, například díl Traitor (1. díl DE2) nakládá Doktorovi obrovské dilema nad výběrem menšího zla ze dvou velkých, ten by asi tvůj požadavek dost splňoval. Počítám, že by se dal pustit i bez předchozí znalosti DE 1, případně si najdi děj DE1 na webu.

Nebo zkus ještě přesněji popsat, co zhruba hledáš.