#5191 od Ironside11
11 kvě 2017 19:33
Já jsem ještě od něho četl Sting of zygons, ale asi jsem to ani nedočetl nějak mi to přišlo pořád stejný.

Mimochodem slyšel jsem, že se Půvab objevuje ve více knihách kromě Kronik Půvabu. Nevíte ve kterých?
#5192 od Zuzka
11 kvě 2017 20:21
Já mám trochu zmatek v tom, co ty kroniky půvabu a půvab samotný vlastně jsou. Vyskytuje se to tu a tam a pokaždé je to něco trochu jiného.
Kromě těch česky vydaných knížek s Dvanáctým vím ještě o Glamour Chase s Jedenáctým Doktorem. To jsem četla a přišlo mi to takové nic proti ničemu.
#5547 od Zuzka
14 črc 2017 20:48
Naposled jsem četla In the blood --- Desátý + Donna. Zajímavé na tom je, že vyšla vloni. Obvykle vycházejí knihy o aktuálním Doktorovi. Tahle ale trochu souvisí s Big Finish audio sérií Desátého a Donny z loňského května. Je od autorky jednoho z těch příběhů a dějově na něj trochu navazuje. Což je docela unikátní spojení audiohry a knihy:-)

Má své mouchy v občasné nelogičnosti chování postav, ale chemie mezi Doktorem a Donnou je úchvatná. Doktor je jak vystřižený z televize, David Tennant doslova ožívá.
A taky to obsahuje totálně groteskní scénu, kdy Doktor visí hlavou dolů, je ošklivě mučen gangsterskou chobotnicí, v tom v místnosti zvoní telefon - volá Donna z TARDIS - chobotnice neví, co s telefonem, tak ho zvedne, Doktor ječí na Donnu pokyny, jak s TARDIS přiletět, Donna ječí na Doktora - chobotnice ječí na oba, protože neví, jak hovor přerušit, tak nakonec v zoufalství telefon spolkne. A Donna si začne stěžovat, že tam má nějaké bublavé rušení... Tohle se může stát jen v DW :-D
Doporučuji - jako čtení na pláž to nemělo chybu:-)