#707 od Zuzka
08 pro 2014 18:08
Čtete někdo knížky o 9., 10. či 11. Doktorovi?
Já jsem jich zatím četla asi dvanáct a docela se mi líbí. Mezi autory jednoznačně vede Stephen Cole. Přijde mi, že u něj jsou opravdu postavy výborně vystihnuté, děj překvapivý a přitom docela logický. Justin Richards je taky dobrý, třeba Ressurection Casket se mi dost líbil.

Celkově nejlepší zatím Feast of Drowned s Desátým Doktorem, Rose a Mickeyim. Ta knížka má atmosféru, vtip, spád, prostě je bezva:-)

Máte někdo nějakou jinou oblíbenou nebo autora, co byste doporučili?
#708 od OndraH
08 pro 2014 18:36
Ještě jsem nečetl, ale hodně lidí říká, že skvělá kniha je "Touched by an Angel" a napsal ji Jonathan Morris, který je (spolu s Johnem Dorneym) můj nejoblíbenější scénárista u audiopříběhů :)
#716 od Citron
08 pro 2014 21:57
Četl jsem příběhy s Jedenáctým Apollo 23, Night of the Humans, The Forgotten Army. Nápady tam byly zajímavé, ale je to na takové jedno přečtení :D Ještě se mi už pár let práší na Coming of the Terraphiles, tak snad se do toho jednoho dne i pustím :D
#2052 od Zuzka
07 čer 2015 10:21
Docela zajímavá mi v poslední době přišla kniha s Jedenáctým - Nuclear Time. Je to příběh, který si hraje s poruchou v čase (samozřejmě vyvolanou Doktorem). Jako mínus vidím to, že linie Amy a Roryho a Doktora se skoro nepotkávají a taky je tam pár zásadních nevysvětlených logických chyb, které nabourávají poměrně originální zápletku (nebo jsem to anglicky všechno nepochopila, to je taky možné :-))
Ale stejně tuhle knížku doporučuji kvůli originálnímu hraní s časovými liniemi. A řekla bych, že dobře sedí k Jedenáctému Doktorovi.
#2850 od Citron
15 říj 2015 13:42
Jelikož z poslední série seriálu nejsem zrovna odvázanej, tak jsem si konečně přečetl to The Coming of the Terraphiles. Byl to celkem fajn příběh s jedenáctým Doktorem. Celkem to využilo ten potenciál knih a představilo opravdu zajímavé postavičky a věci, na které by asi neměli rozpočet. Blbý to rozhodně nebylo. Do MHD jako dělaný :D
#2983 od Zuzka
24 říj 2015 14:39
Po několika hodně průměrných knihách (Deviant Strain, Wooden Heart, Nightmare of Black Island) jsem teď četla Wishing Well (Desítka a Martha) a hodně se mi líbila.
Má velice dobrou atmosféru (anglická vesnice, prastará studna, něco číhajícího na dně...). Postavy jsou sice dost černobílé a děj vlastně velice jednoduchý a přímočarý, ale Doktor hýří šarmem, je to napínavé, čtivé, taková příjemná jednohubka.
Dočkáme se i skoro absurdního humoru - monstrum se žene za kamenem, který má u sebe Doktor. Ten prchá a nakonec je dostižen v koupelně bez jiného východu. V zoufalství natáhne ruku s kamenem nad záchodovou mísu a varuje monstrum - Stůj, nebo to pustím a spláchnu!

... ehm, mně to přišlo vtipné
#3226 od Flamboyant
11 lis 2015 16:20
No, to je osud, Wishing Well mám zrovna v merku. Tohle téma mě konečně donutilo napsat něco o mých zkušenostech s knihami, comicsy, atd. z DW světa, hodím odkaz, sem by se mi to špatně kopírovalo:
http://10-doctor.blogspot.cz/2015/11/doctor-who-and-beyond.html
A nenechte se zmást adresou mého blogu, Doctor souvisí s mým titulem a 10 s jistým významným datem :)
#5184 od Zuzka
10 kvě 2017 18:45
Monsters Inside, to je ta o Slitheenech, že? Ta se mi ze všech šesti knih z Devátým Doktorem líbila nejvíc. Napsal ji můj oblíbený Stephen Cole, který nemá u DW knih téměř konkurenci.

Z těch, co jsem četla v poslední době, byly nadprůměrné Krillitane Storm (10. Doktor ve středověku), Many Hands (10+Marta ve středověku) a Peacemaker (10+ Marta na Divokém západě), Prisoner of the Daleks (10. Doktor a na knížky vcelku vážné situace). S Donnou bylo dobré Shining Darkness.

Zato o ničem byly třeba Sick Building (10+Marta na cizí planetě), Pirate Loop (10+Marta na vesmírné lodi - trochu to ujetým stylem připomíná Generaci velkého třesku).