#5167 od Ironside11
08 kvě 2017 09:44
Právě jsem si na své cestě po Anglii přečetl BBG:

Pokud je v něčem tato kniha úžasná, tak rozhodně v "chemii" postav- dialogy jsou vtipné, poutavé, zábavné a mnohdy zakrývali důvod, proč se vůbec postavy setkali (což mne osobně vůbec nevadí)

Benny je super postava a doufám, že na ní brzo narazím znovu.
+super narážky na české seriály :D

A co vy? Četl už někdo generaci?
#5178 od Zuzka
09 kvě 2017 17:38
Včera jsem Generaci velkého třesku dočetla. A mám z ní vcelku rozporuplné pocity.

Na jednu stranu má fakt výborné dialogy. Zábavné, suché hlášky, zejména interakce Benny - Doktor nemají chybu.

Na druhou stranu příběh je jeden obrovský chaos. Věřím, že je to záměrně, že ten zmatek v množství postav, bláznivých jménech, neustálém cestování v čase a vyprávění napřeskáčku mělo tak působit. Vždyť je tam osm hlavních postav - v knížce, co má 240 stran. Líp se asi orientují ti, co znají příběhy s Bernice a její partou. Mně to trochu vadilo, že se postavy vzájemně znají a pořád se odvolávají na společné minulé zážitky, o kterých netuším, jestli jsou vymyšlené až v této knize nebo mají nějaký základ v jiných příbězích. Aspoň chápu, že si scénáristi musí dávat pozor, aby do seriálu necpali velké množství odkazů pro fanoušky. Pro nováčka to může být iritující.
A pochopit, co se přesně dělo s tou pyramidou a Půvabem a která Bernice na začátku byla z kterého času, bylo nad mé síly. A ani mě to vlastně nezajímalo. Asi by hodně pomohlo přečíst si to znovu, jen nevím, jestli se mi bude chtít. Možná jo:-)