#3661 od Sára
28 pro 2015 11:54
Knížka, o které mluvila překladatelka Věra Kovářová na brněnském Whoconu.
Já ji dostala pod stromeček, a místo abych začala pěkně od Prvního Doktora, skočila jsem v čase rovnou ke "svému" Desátému. Cestoval s Marthou a nedobrovolně přistál na zvláštní planetě...dál nebudu spoilovat, jen dodám, že příběh mě zpočátku moc nechytl, připadal mi takový dětsky jednoduchý, ale čím hlouběji jsem se do něj nořila, tím víc se mi líbil. Derek Landy (autor mně zcela neznámý) psát umí, Doktor i jeho společnice byli jako živí, včetně typických hlášek, snad jen sebechvála, kterou tenhle Desátý trpěl, poněkud překračovala mez, na kterou jsem zvyklá ze seriálu. Následně jsem se tedy vecpala do TARDIS k Jedenáctce a Amy..no a tam to mělo grády. I Neil Gaiman vymyslel úžasnou story. Takže se vracím hezky na začátek a už bez odskoků si jdu vychutnat příběhy těch zbývajících. Věřím, že to ve mně probudí chuť pustit si pak zase pár dílů z classicu.

A co vy? Četli jste tuhle knihu? Podělte se o dojmy...
#3662 od Tessuna
28 pro 2015 14:31
Když jsem ji viděla v knihkupectví, moje původní předsevzetí chvíli se na ni jen těšit a pořídit si ji třeba až napřesrok na Whoconu vzalo rychle zasvé. Tak jsem si ji dala pod stromeček. Přečetla jsem jen první povídku, šetřím si je. Zatím dobrý :) - jen mě trochu překvapuje (příjemně), že je to docela vtipné. První Doktor mi nikdy tak vtipný nepřišel.
Škoda, že je těch příběhů (a Doktorů) jenom jedenáct...
#3663 od Zuzka
28 pro 2015 20:38
Taky jsem ji dostala pod stromek.
A cetla jsem zatim jen tu posledni. Bylo to gaimanovske a pritom doktorovske. Libila se mi.
Ted se posunu k Desatemu a pak se uvidi☺
#3677 od Zuzka
02 led 2016 21:05
Příběh s Desátým se mi líbil moc a moc. Jak píše Sára, byl sice namyšlenější, než jsme zvyklí, ale základní myšlenka mě hodně bavila. A určitě to má další rozměr pro čtenáře, kteří tu sérii knih o malých lumpech četli. Ke konci to byl docela zábavný literární kvíz:-)
Povídka s Prvním spíš průměr. Ovšem myšlenkové pochody Doktora nám autoři ukazují jen málokdy a u Prvního Doktora jsem se s tím nesetkala ještě vůbec. Haha, bylo vtipné, co všechno Doktor nemá rád, vážně to byl suchar. Taky u mě povídka kapku rehabilitovala Susan. Možná díky ne-audio formátu:-)
#3799 od Ironside11
26 led 2016 18:34
Taktéž jsem dostal k Vánocům. Jedním slovem: Fantastic :D
Mě se nejvíce líbily povídky s 3., 8. a 11. Doktorem.
Slabší byl 5. Doktor a nelíbilo se mi chování 6. (byl jsem však ujištěn že se normálně chová ještě hůř :D )