#2727 od KapsaDan
04 říj 2015 19:41
Už pár dní je v prodeji další Doctor Who knížka v četině - po Závoji smutku a Dalecké generaci přichází Silueta (s 12. Doctorem).

Obrázek

Zatím jsem ji bohužel nečetl, ale snad se k ní během pár dní dostanu.

A co vy na ni říkáte? :)
#2728 od Zuzka
04 říj 2015 20:41
Taky jsem ji ještě nečetla, hodlám si ji pořídit na Whoconu.
Má hezkou obálku.
#2941 od Sillia
21 říj 2015 19:43
Obálku má rozhodně hezkou.
Už se mi dostala do ruky a už čtu, ne zrovna jedním dechem, spíš o přestávkách ve škole nebo velmi nudném výkladu. Ale nevím, jestli je to překladem či co, ale nějak se mi tam Dvanáctý nezdá úplně Dvanáctým a Jenny mi také nezní moc jako Jenny. Zase naopak Clara a Strax jsou vykresleni velmi dobře. Knížku mám teprve 2 dny a nečtu nijak intenzivně (aspoň mi knížka déle vydrží), takže k Vastře se teprve dostanu, což odhaduji stejně nejpozději na zítra.
#2951 od Sillia
22 říj 2015 16:44
Tak menší poučení - nečíst si o hodině biologie ani když jenom zkouší někoho jiného. Málem jsem o knížku přišla na dva týdny, ale mám štěstí, ukecala jsem to jenom do úterý.
#2958 od Zuzka
22 říj 2015 17:33
To je vtipné :-)

Promiň, určitě ti knížka chybí, ale mě to moc pobavilo. Třeba teď tvoje učitelka/učitel čte Siluetu a do neděle máme nového whoviana:-)
#2959 od Sillia
22 říj 2015 17:55
Tak to bych za to pak byla i ráda. I když pochybuju, že jí vůbec otevře, nicméně nápad je to vážně dobrý.
#2961 od Meisiluosi
23 říj 2015 00:01
Anebo učitelka už Whovian je a knížku zabavila právě proto, aby si ji mohla přečíst...:-)
#2968 od Sára
23 říj 2015 18:42
Siluetě dávám palec nahoru. Za úžasnou atmosféru viktoriánského Londýna, za velmi uvěřitelného Doktora, za Paternoster gang. Okouzlilo mě to stejně jako kdysi epizoda Sněhuláci, byť má Doktor už jiné pořadové číslo a Clara je současná. Zápletku nebudu prozrazovat (samozřejmě nechybí cizácký mimozemšťan), Doktorovi se ji podaří rozuzlit podobným způsobem jako v Závoji smutku. Přesnost českého překladu posoudit nedovedu, ale musím vyzdvihnout to, jak jsou různým stylem přímé řeči velice přesně charakterizovány jednotlivé postavy.
A taky má knížka opravdu pěknou obálku. Vřele doporučuju.
#2970 od Sillia
23 říj 2015 18:59
A vidíš, já si nějak toho Dvanáctého tam pořádně nedokázala představit, nevím proč, ale něco mi na něm nesedělo, ne zas tak moc, jak jsem to popsala napoprvé (taky než mi to učitelka zabavila, tak jsem toho stihla ještě něco přečíst), spíš bych řekla, že "to nebylo to pravé ořechové". Jinak ostatní, které jsi zmínila, ti jsou vykresleni dobře, zvláště Clara a viktoriánský Londýn je taky moc hezký. Ještě Jenny mi přišla, že nikdy nemluvila stylem, jakým mluví v knížce, vždyť ona vždycky mluvila celkem vznešeně, ne jako Vastra, ale většinou mluvila spisovně a tady se uchyluje k zakončení slov na "ej" apod. a musím přiznat, že to mě praštilo o dost víc, než Doktor. Ale jinak je knížka hezky čtivá, hezky to utíká... Možná, že je dobře, že jí teď u sebe nemam, alespoň mi vydrží.
A Sáro, prosím, jen ne klauny jako řešení, prosím už ne.

Meisiluosi: To je taky hezká myšlenka... Jóó.. kéž by.
#2982 od Zuzka
24 říj 2015 14:28
Neboj, klauni se nekonají :-)

Silueta je vážně dobrá. O velký kus před oběma předchozími česky vydanými knihami. Což je super. Dovedu si představit, že bych Siluetu doporučila někomu, kdo Doktora nezná anebo s ním právě začíná. Velmi poctivá atmosféra zimního města, Strax je vtipný a není trapný (!), Vastra a Jenny nemají moc prostoru, takže jsou takové nijaké. I když Jenny a překlad její řeči ... osobně se mi to líbilo, protože to prohlubovalo atmosféru místa a času - připomínalo to řeč chudších Londýňanů z My Fair Lady. V dabingu takto nemluvila a v originále to až tak moc nepoznám. Ale i kdyby ne, tak u ní mi to prostě nevadí.
Zajímavé jsou i všechny vedlejší postavy včetně hlavního záporáka.

No a Doktor - asi třetinu knihy mi trvalo se na něj nacítit. Asi jsme se rozmlsaly zdejšími, zejména Tessuninými povídkami s Dvanáctkou, ze kterých je velmi dobře poznat. Tady to trvá déle. Dost to bude tím, že Silueta je jednou z prvních knih s Dvanáctým Doktorem a Justin Richards ho ještě nemohl mít tak zažitého na obrazovce, jako máme my teď. Ale pak už dobré. Clara byla celou dobu fajn.

Kdo ještě nečetl - doporučuju!