#1219 od vessa
07 led 2015 21:13
já jsem závoj smutku dočetl asi před týdnem, musím říct, že jsem se na knihu těšil už hodně dlouho a nakonec si na mě ježíšek vzpomněl, myslím, že kniha na pár drobností splnila moje očekávání, četlo se to dobře, jen ty klauni mi tam moc neseděli a teď už mám hlídacího psa a jakmile bude v prodeji Dálecká generace, objednávám.
#1265 od Gebik
12 led 2015 15:46
Včera přečteno.
Na začátek musím říct, že jsem nelitovala, že jsem si knížku koupila, a to je asi to hlavní.
Vadil mi částečně překlad. Ne, že bych znala originál a že bych nějak zatracovala překladatele, ale spíš to beru jako ukázkový příklad systému který tady k překladům scifi a fantasy moc příznivý není. Knížce by rozhodně prospěla stylistická korektura, z některých vět přímo čiší, že je to doslovný překlad. Není to špatné, jen má angličtina a čeština jinou stavbu věty a občas mě takový kiks rozhodil z jinak zajímavého příběhu.
Ale přiznám ze sonáč jsem nějak neřešila, tak asi to působí jak na koho.
Myslím že největším problémem knihy je to, že 11. Doktor je stylizovaný do jakési "sranda" podoby. Všechny ty jeho grimasy a komentáře a poznámky atp. působí dobře ve filmu, ale když je chcete popsat v knížce, působí to divně a suchopárně. :-(
A asi bych vypustila tu poslední kapitolu, ale ta měla asi holt jinou funkci.
Suma sumárum, jsem spokojená knížka nebyla špatná, u některých částí jsem se i zasmála a to ostatní jsou drobnosti.
#1323 od SnyX
18 led 2015 16:22
Je zatím jen ta jedna přeložená do češtiny? Nebo jsou k dostání i jiné?
#1327 od Zuzka
18 led 2015 17:33
Zatím je přeložený jen Závoj smutku. 4.2.2015 má vyjít Dalecká generace. A pak se asi uvidí:-)
#1370 od Zuzka
22 led 2015 11:03
Dívala jsem se na Wiki na Tommyho Donbavanda - autora Závoje smutku. Dříve mimo jiné pracoval jako klaun. Což něco vysvětluje :D
#1394 od Angi
23 led 2015 10:29
Nechce se mi zakládat téma... ( doktorovské knihy jsem ještě nečetl, mám pár knih, které potřebuji koupit přednostně a až pak se začnu zajímat o doktora, finance se prostě nedostávají na vše no ).
Ale zajímalo by mne, jestli je nějaký Who fanshop v čr? Jestli by se dal sehnat deník, jako měla River?
#1670 od lososmaster
24 úno 2015 23:08
Možná píšu naprosto jasnou věc, ale víte, co je to za den, kdy se odehrává děj? Kdyžtak si znova přečtěte prolog.
A přijde mi opravdu divný, že byl kennedy zavražděn den předtím, připadá mi pak ten seriál starší než doopravdy je.
#1672 od Tessuna
24 úno 2015 23:33
Víme. Tedy, vím, nechci mluvit za všechny, ale myslím, že je to docela jasné. Zvlášť pokud jsi viděl "An adventure in space and time", kde je zmínka o tom, jaký měl atentát na Kennedyho málem dopad na osud Doctora Who. Tedy, vycházím z předpokladu, že pilotní epizoda DW se odehrává "v současnosti," tedy ve stejný den, kdy měla premiéru, což vlastně není tak úplně samozřejmé, když se nad tím zamyslím. Ale podle Závoje smutku je tomu zjevně tak.
#1705 od Zuzka
25 úno 2015 21:55
Ehm. Když jsem to začala číst, tak jsem hned zaznamenala, že děj se musí odehrávat někdy v době Unearthy Child, ale byla jsem líná si to najít přesně. Taky jsem čekala, že jestli to tak bude, tak se s tím bude v knize pracovat, ale na nic si nevzpomínám. Zmiňuje se to tam nějak?
#1712 od Tessuna
25 úno 2015 22:12
Myslím, že jediná zmínka byl ten začátek: strážník, který odbočí za roh Totter's lane hned v první větě - to je podle mě ta úplně první scéna z úplně první epizody; akorát tady příběh sleduje strážníka, kterého vzápětí dostane závoj, místo aby se "kamera" zastavila u jisté policejní budky...