#274 od ELMA
10 lis 2014 00:08
To je zajímavá otázka :) Jedině se zeptat přímo JOTY
#302 od Dwarwen
10 lis 2014 23:55
knihu jsem četl nějaký ten týden zpátky, takže už to nebudou první dojmy.
1) sonáč mi vůbec nevadil.
2) překlad jako takový paráda (na DW koukám bez titulků a když už s nimi, tak od Blacka) včetně hovorových pasáží. Jak to tu padlo, překlad je o citu a já u čtení úplně toho Smithova Doktora viděl, jak se šklebí na Claru a četl jsem si to v duchu jeho hlasem. Prostě to byl on.
3) příběh byl dobrý a slušně napsaný, jen ti klauni no... srovnání klaunského autíčka a TARDIS jako fór dobré, ale to léčení "humorem" mi moc nesedlo. Naopak ta pasáž, když Doktor "nasává" závoje a prožívá své smutné okamžiky znovu byla skvělá. Prostě jsem to bral tak, že byla popsána jen část toho, na co vlastně vzpomínal a hodně mi to připomínalo takové to předregenerační loučení různých Doktorů. Krásný nápad s červem/červí dírou, který skáče po vesmíru.
4) Doktor vydávající se za Brigadýra byla mnohem lepší pocta než to, co se objevilo teď ve finále...

sečteno a podtrženo jsem rád, že jsem si to koupil a rozhodně bych doporučil všem fanouškům Doktora. Už se těším na Daleky :)
#313 od Blackthunder
11 lis 2014 16:16
Co vím, tak je to bestseler :)
Takže pokud se bude prodávat stejně i Dalecká generace, tak myslím, že další knížky nebudou moc dlouho čekat :)
#330 od ESESEL
11 lis 2014 23:45
Super, to jsem rád.
#686 od OndraH
05 pro 2014 19:50
Právě jsem tu knížku dostal - a když říkám právě, tak vážně zrovna teď :) Brzo se na to vrhnu.
#690 od CherryPie
06 pro 2014 09:59
Mně se kniha velice líbila,byla zábavná měla děj a byl to ten správný Doctorovský styl :D
ale je pravda že bylo divný že se mu zobrazovala právě Astrid. :o
#722 od Kave
10 pro 2014 10:47
S knížkou jsem strávila příjemné dopoledne, sonáč celkem unesu, horší jsou klauni, které nepovažuji za koncetraci radosti a veselí, ale přiznávám, že mě v tom dost ovlivnil Pratchett. Příběh je svižný a čtivý, a když občas trochu zakopne, je to ještě v mezích tolerance.
Překvapila mě volba pevné vazby knihy, protože je tohle příběh pro paperback.
#921 od Sára
26 pro 2014 23:43
Já nevím, asi jsem v tomto případě měla příliš velká očekávání. Začátek příběhu byl fajn, i motiv tvorů živících se negativními emocemi, ale pak se to jaksi rozplizlo. Klauni mi přišli skoro jako nouzové řešení, jako by se autor rozepsal a najednou nevěděl, jak dál, tak to zaplácl klauny. Doktor byl místy mnohem zmatenější a bezradnější a Clara (klidně mohla zůstat v anglickém tvaru) pasívnější než obvykle. Silný náboj měla až pasáž s jeho smutnými vzpomínkami /pro výběr společníků měl, předpokládám, autor nějaký svůj důvod, nicméně Rose mi tam chyběla velice citelně/.
Na soňáč jsem od půlky knihy byla už alergická, tvar "sonic", skloňováno s "k" na konci by se mi zdál mnohem vhodnější.
Podtrženo sečteno - naučila jsem se nesoudit z jediného přečteného textu, takže si koupím i další knížku, až vyjde. No a uvidíme...
#1124 od Zuzka
03 led 2015 17:35
Sára: Mluvíš mi z duše... bohužel sonáče se nezbavíme. A pokud budou vycházet další knihy, tak už asi nikdy. I když třeba k dvanáctému Doktorovi se to slovo vůbec nehodí, tak to v jeho příbězích třeba nebude. Navíc ho dvanáctka skoro nepoužívá.
#1179 od Mrs.Stark
05 led 2015 23:03
Tak knihu jsem dočetla velice nedávno a především bych chtěla pochválit překlad!
Jasně, sonáč je prostě divnej, ale jinak to bylo vážně fajn. Hezky se to četlo, hovorová slova jen perfektně dokreslovala charakter 11. Doktora. Po téhle stránce si opravdu není nač stěžovat. (Teda krom sonáče, sonik, nebo možná spíše sonic mi přijde jako lepší řešení. Ale v tomhle je to o věci vkusu a názoru)

Co se týče příběhu, začátek se mi opravdu hrozně moc líbil. Doslova mě pohltil. A Warren s Mae mi byli hrozně sympatičtí. Mám ale dojem, že se ti dva angažovali více, než celá Clara, což je mi docela zvláštní, když beru v potaz její povahu. Ale i to něco málo handrkování, co si s Doktorem vyměnili mi přišlo skvělé.
Klauni mi do příběhu ale nějak nesedli. Snad to bylo tím, že jsem poslední část knihy přečetla tak rychle, ale celé to velkolepé plánování léčby Země Klauny mě moc nenadchlo.
Naopak bych chtěla vyzdvihnout scénu ze hřbitova, aneb Doktorovo loučení s Brigadýrem. To bylo opravdu moc krásné. Sice Brigadýra jako společníka ještě neznám, ale tyhle scény umím ocenit.
Takže celkově vzato se mi Závoj Smutku líbil, někde méně, někde více. A ten konec mě trošku rozhodil :D
Určitě si plánuji pořídit Daleckou generaci.