#2527 od Meisiluosi
13 zář 2015 07:36
Jezdíte? Byl někdo? Pojede někdo? Máte fotodokumentaci? Sem s tím!
#2528 od Meisiluosi
13 zář 2015 07:40
Co mě k tomuhle threadu inspirovalo...
Inu...
Víte, co se stane, když vám nevyjde plánovaná cesta do Číny a podlehnete dojmu, že máte tím pádem moc peněz (což ve skutečnosti není tak docela pravda, ale...)?
Nejdřív zjistíte, že Timelash je ausverkauft (a pak si řeknete, že stejně neumíte německy a asi by vás celej víkend mírně iritovalo, že se všude převážně německy mluví) - a pak si koupíte lístky na jinou akci...
http://longislanddoctorwho.com/
Formality teprve budu vyřizovat, ale s ESTA snad doufám komplikace nebudou.
No a potom snad tejden brouzdání po Long Islandu, protože takovej magor, abych letěla přes oceán JENOM na con, to nejsem ani já - a soudě podle toho, co jsem našla online, je to celkem fajn místo pro pěší turistiku... Nebo se možná rozhodnu po conu přesunout jinam a turistit tam. Uvidíme...

Každopádně, furt mi to celý připadá takový podivně nereálný (na každej pád to bude moje asi nejpotrhlejší spontánní rozhodnutí od tý doby, kdy jsem si jen tak z prdele zažádala o vízum na Shanghaiskou ekonomickou univerzitu - a dostala ho) - tak držte pěsti, ať to vyjde.
#2530 od Sára
13 zář 2015 11:43
Spontánní rozhodnutí bývají většinou to nejlepší, co člověk v životě udělá. Tož ti přeju, ať to vyjde, ať si to užiješ, a pro nás, co zůstaneme za oceánem, přivezeš ne-li fotodokumentaci, tak aspoň reportáž - co a jak, a kdo a s kým, a proč a jestli vůbec. (Seznam hostů vypadá FAKT dobře).
#2531 od Zuzka
13 zář 2015 19:16
Paul McGann! No tak to si určitě moc užiješ!
Gratuluju k takové míře spontánnosti, rozhodně to bude super. A připojuju se k prosbě o nějakou následnou reportáž.
#3262 od Meisiluosi
15 lis 2015 15:06
L.I.Who je neuvěřitelná jízda.
#3319 od Meisiluosi
21 lis 2015 22:30
Někdy v příštích pár dnech snad sesmolim trochu delší report, každopádně ale už teď spřádám plány na bankovní loupež, protože
ONE DOES NOT SIMPLY GO TO L.I.WHO ONCE.
Prudce zdařilá akce, zlobím se na Long Island, že je tak daleko.
#3595 od Zuzka
19 pro 2015 20:40
Bude nějaká reportáž? Nebo aspoň fotka? Nějaký bezva konkrétní zážitek? Co McGann? A vůbec... něco napiš:-)
#3631 od Meisiluosi
24 pro 2015 16:14
Soráč, po návratu bylo tolik restů a následně zas tolik předvánočních a před-koncem-ročních starostí, že nebyl čas...

Zatím to není komplet, ale zatím teda úvod + day 1 (podotýkám, že fotek je minimum, protože můj foťák má prostě nejlepší léta už za sebou a ve ztemnělých sálech a na chodbách s umělým osvětlením byl víceméně na dvě věci):

---
Po spoustě peripetií, omluvách z práce a po asi 13-ti hodinovém letu (těch 13 hodin samozřejmě zahrnuje i přestup) jsem ve čtvrtek vylezla z letadla na Newark Liberty International Airport. Cesta odtud na Long Island byla podstatně dobrodružnější, než celý let přes oceán (newyorské vlaky jsou strašně matoucí, není Penn Station jako Penn Station a nevěřili byste, jak moc vám zkomplikuje život taková zdánlivě podružná blbost, jako že platební karta se musí do automatu nebo bankomatu strčit a okamžitě zas vytáhnout, pokud o té zdánlivě podružné blbosti nevíte), ale nakonec jsem zdárně zaparkovala svoje jet-lagged kosti v motelu Lakeland Inn, kde jsem měla setrvat následujících pár dní – či přesněji řečeno nocí; dny jsem hodlala samozřejmě trávit ve společnosti stovek dalších Whovianů v pár kiláků vzdáleném Hyatt Regency Hotelu.
Co se motelu týče, ten jsem shledala mile žánrovým. Jediné, co tomu chybělo, bylo nějaké to noční drama – a i na to došlo, tuším, že třetí noc, když se ve vedlejším pokoji kolem páté ráno strhla hodně dramatická partnerská hádka. Hyatt Regency Hotel naštěstí žádné známky punku nevykazoval, zato ale splnil, co pořadatelé L.I.Who slíbili: more velvet! Především byl dost prostorný, aby všechny ty Doktory, společníky, společnice, daleky a další exotickou havěť pojal, takže ačkoli nakonec dorazilo přes 1500 lidí, neexistovalo, že by nebylo kam se zašít, kam si sednout se skicákem – nebo že byste se nevešli do místnosti, kde zrovna probíhalo něco, čeho jste se chtěli účastnit.
O L.I.Who se povídají samé dobré věci a pozitivní bzukot k mým uším doléhal různými cestami už od druhého ročníku. Je to akce, již předchází dobrá pověst, a přinejmenším pokud jde o ročník 3, pověst nelhala, ba ani nenadsazovala. Je to con spíš menší (tedy na americké poměry) a jestli mi něco dost výrazně utkvělo v paměti, byla to příjemná, až rodinná atmosféra, k níž nemalým dílem přispěli i hvězdní hosté.
A propos – hosté. Pro mě byl lákadlem hlavním a největším samozřejmě MŮJ Doktor (Paul McGann), ale line-up byl tak celkově naprosto snová věc. Jen namátkou: Dan Starkey (Strax), Noel Clarke (Mickey), Katy Manning (Jo Grant), Carole-Ann Ford (Susan), Ian McNiece (Winston Churchill), Daphne Ashbrook (Dr. Grace Holloway, první společnice Osmého Doktora), Camille Coduri (Jackie Tyler), Frazer Hines (Jamie) – a to jsem jmenovala JEN herce, a to ještě zdaleka ne všechny.
Program ve mně už při zveřejnění vzbuzoval frustraci z toho, že se nemůžu naklonovat. Případně rozštěpit aspoň na tři aspekty svojí osobnosti (podobně jako Doktor v audiu Caerdroia – akorát teda já bych nebyla já, Tygr a Ijáček, ale já, Prasátko a Králíček). Samozřejmě jsem si rovnou zakroužkovala všechny McGann pozitivní věci, protože co bych sama sobě nebo komukoli jinému předstírala, že jsem tam jela kvůli přednáškám o cosplayi, žeano. Ale i mimo McGann věci bylo pořád co dělat a nejednou jsem měla cukání vyprdnout se na Paula a jít někam jinam (ani jednou jsem ale těmhle tendencím nepodlehla; McGann je silně návyková entita, vůči čemuž jsem jako relativně čerstvá fangirl – rok a něco, co to je – zcela bezbranná). Občas ty kolize v programu ale zamrzely hodně.

Pátek třináctého
Taxikář, co mě vezl na con, s sebou měl křížek a svěcenou vodu (nekecám) a slíbil, že se za mě bude modlit. Taky mi poradil, ať v noci nelezu do Chinatownu.
Jen co jsem dorazila na místo, narazila jsem ve frontě u registrace na queereight, fellow fangirl z Big Finish/DW EU/8th Doctor komunity na tumblr, takže okamžitě odpadl ten trochu nepříjemný pocit sólisty na conu, kdy se rozhlížíte kolem sebe a přemýšlíte, jak a jestli vůbec se máte začít socializovat. Když už jsem navázala nějaký ten kontakt, další socializace byla podstatně snazší, takže jsem se tu a tam přistihla, jak MLUVÍM S LIDMI (většinou s tím fakt mívám problém) – a bylo to fajn.
Prvních pár hodin jsem ale hlavně zpracovávala všechny ty poněkud zahlcující dojmy a obdivovala cosplayery. Doktorů tam byl celý regiment, o společníky rozhodně neměli nouzi (zaznamenala jsem mj. i Lucii Miller) a pokud by se jó chtěli prát, určitě bylo s kým (spousta Masterů/Missy, jedna mechanická bytost z Girl in the Fireplace, nějaký ten cyberman, DUHOVÝ DALEK, aj.).
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Úplné zahájení jsem nestihla, ale už první bod mého soukromého programu poté, co jsem dorazila, pro mě představoval zásadní dilema – panel o Big Finish, anebo slezina Paul McGann Estrogen Brigade? Protože jsem se fakt chtěla družit, vyhrálo to druhé. Zpětně toho celkem lituju, bylo to trochu jako slezina AA ('Dobrý den, jmenuju se XY, jsem odtamtud a odtamtud a trpím nezdravou fixací na jednoho Irčana z Liverpoolu') a jakkoli to bylo fajn, ten panel o BF by mi asi býval dal víc (s většinou těch lidí, co na sraz došli, jsem pak už totiž neprohodila ani slovo).
Na setkání estrogenové brigády ovšem navazoval program, o který jsem rozhodně přijít nechtěla, a sice panel Earthly Child s Paulem McGannem a Carole-Ann Ford. Semlelo se ledacos, především se ale mluvilo o audiích s Osmým a Susan, o rodinných trampotách našeho oblíbeného Pána času a o případných návratech – a Carole-Ann se hodně rozpovídala o vlastních vzpomínkách a zkušenostech. Mj. mluvila i o své návštěvě v Cardiffu a setkání s Peterem Capaldim. Peter by ji prý chtěl zpátky v seriálu a většina lidí v sále byla zajedno v tom, že jsou, co se Susan týče, zajedno s Capaldim. Jedním z nejsvětlejších bodů celého panelu byla Carole-Ann popisující (a předvádějící) Petera Capaldiho ve fanboyovském modu. V popisu a demonstraci jeho kymácivé končetinatosti se doslova vyžívala a nutno podotknout, že ho zmákla dokonale. Pochlubila se, že jí ukázal svoji TARDIS a živě povídala o tom, že jí nedovolil se čehokoli dotknout. A když se ho ptala, proč nemůže na nic sáhnout, Capaldi zvolal: „Protože jsi TIME LADY!“ Že prý, kdyby na cokoli sáhla, mohlo by se její vědomí napojit na telepatické rozhraní TARDIS – a čert ví, co by se stalo a kde všude by se mohli octnout! McGann v tu chvíli suše poznamenal: „Jak vidíte, show je v těch nejpovolanějších rukou.“
Carole-Ann zavzpomínala mj. i na to, že chtěla být trochu akčnější společnicí – a jak ji iritovalo, když ji při natáčení (tuším) 5 Doctors nechtěli povolit (než si dupla), aby Doktorovi říkala 'dědečku'.
Z těch cca 50 až 60 minut jsem si každopádně krom jiného odnesla nově objevenou, ovšem masivní náklonnost ke Carole-Ann. Ta dáma je naprosto k sežrání.
Z konferenčního sálu pak následoval rychlý přesun na McGannovu autogramiádu. Fronta byla samozřejmě dlouhá – ale protože jsem pro ten víkend byla buržoust s Valeyard Package vstupenkou, byla jsem mezi privilegovanými, kteří měli přednost. I tak jsem si musela chvíli počkat (McGann je jeden z těch lidí, jejichž fronty na autogramiádách se pohybují poměrně pomalu, jelikož co do ukecanosti si s Osmým Doktorem moc nezadá).
Většina fandů s sebou měla nějaký ten artefakt nebo relikvii, které chtěli podepsat, a já nebyla výjimkou. Přitáhla jsem artefakty hned čtyři – nicméně při ceně 30 dolarů za podpis jsem si dost dobře nemohla dovolit víc, než jeden autogram (sama pro sebe, něco jsem ještě následující den nechávala podepsat pro kámoše). Takže když na mě konečně došlo, nechala jsem Paula vybrat: Withnail & I DVD, Monocled Mutineer na DVD a knížka Monocled Mutineer od Allisona a Fairleyho, anebo CD s The Natural History of Fear. Chvíli předstíral, že váhá, došlo i na obligátní zmínku o tom, že ten výřad věcí reprezentuje „his entire career, right here“ - a pak hrábnul po Monocled Mutineerovi od Allisona a Fairleyho, což jsem tak nějak tušila, že udělá, protože je fellow history buff a tak vůbec. Krátce jsme pokecali o tom, že by to chtělo pořádnou DVD edici s komentáři, bonusy a nějakým tím dokumentem, a že když to nevyšlo na výročí začátku první světové, možná čekají na výročí vzpoury v Étaples (což bude v roce 2017). Jinak jsem samozřejmě byla tak starstruck, že jsem byla ještě o něco méně duchaplná, než jindy – a taky jsem si byla poměrně intenzivně vědomá fronty za sebou, jinak bych ho asi otravovala o minutku, dvě déle (a myslím, že by se nechal; asi jsem měla...:-)).
Po hodince, dvou navazování kontaktů a celkem bezcílného těkání (mj. i kolem prodejních stánků – tolik pokušení najednou se hned tak nevidí) jsem se přesunula na „Rassilonovu večeři“, jíž se účastnili fanové s „VIP lístky“ (Valeyard, Master's Plan) a stars. Jeden hvězdný host na jednu skupinku fanů u jednoho stolu. Organizačně je to samozřejmě ošemetné, protože někteří hosté jsou populárnější, než jiní – a co jsem slyšela od naší hvězdné dvojky, orgové se hodně snažili, aby např. zohlednili i to, kdo s kým večeřel minulý ročník. Já skončila u stolu č. 5, společně s Davidem J. Howem a Sam Stone – a i když bych lhala, kdybych tvrdila, že jsem nepokukovala po stolu č. 4 (bylo by trochu milosrdnější, kdyby McGann neseděl hned vedle, wtz), byl to naprosto parádní večer. David a Sam nás nalévali skvělým červeným z vlastních zásob, byli ohromně zábavní a dost živě a ochotně konverzovali o kdečem, od DW až po počasí. Když se David doslechl, odkud až jsem na L.I.Who přitáhla, všem na potkání to oznamoval. Včetně Frazera Hinese, který se na chvíli zastavil u našeho stolu. Ten okamžitě reagoval zmínkou a brněnském WHOconu: „Ahá, tam před týdnem nebo dvěma byl DW con, že ano? Měli jste tam Petera Purvese! Byla jste tam?“ Odvětila jsem, že jsem fakt chtěla, ale byla jsem 'sick', na což Frazer opáčil „Oh! Sick of Peter Purves?“ :-) No a už tak skvělá večeře skončila živým rozprávěním o slovanském folkloru a o vodnících (Sam Stone, což je autorka horrorů, vodníci DOST zaujali, třeba o tom něco napíše...).
U večeře jsem ovšem potkala i další lidi a navazovala kamarádšofty (vážně, na mě a jeden den to byla až neuvěřitelná nálož kontaktu s jinými lidskými bytostmi). Ty nově nabyté kontakty mi následně dopomohly k pozvání na McGannovu sobotní birthday party, ale o tom později.
Po večeři jsem stihla Happiness Patrol Live Podcast s Paulem a Daphne (kde se probíralo to, co se tak nějak probírá v souvislosti s filmem z roku 1996 vždycky, samozřejmě včetně paruky, Doktorových příbuzných z matčiny strany a tomu podobně). A pak zlatý hřeb večera: MATCH GAME OF RASSILON! Dychtivě ji očekávali všichni, kdo ji zažili během minulých ročníků, doporučilo mi ji několik lidí nezávisle na sobě – a já chápu, proč...:-)
Nevím, jestli znáte princip Match Game. Původně šlo o populární TV soutěž, v níž dva soutěžící soupeřili o to, kdo se shodne s více hosty při doplňování chybějících slov do neúplných výroků. Tady link na docela zábavnou variaci z RuPaulova Drag Race:
https://www.youtube.com/watch?v=d6ss9MhI3w4
Rassilonova verze probíhala nějak takhle: Měli jste třeba výrok „Čtvrtý Doktor je tak fixovaný na svou šálu, že ji nesundává dokonce ani tehdy, když ______________.“ Hosté napsali, co jim přišlo na mysl (bylo po desáté večer, takže to vesměs byly sprosťárny), soutěžící napsali, co přišlo na mysl jim (anebo co si mysleli, že přišlo na mysl hostům) – a pak se odkryly karty. Za každou shodu dostali soutěžící bod. Kdo měl víc bodů, vyhrál kolo a zůstal v soutěži. Kdo prohrál, byl nahrazen dalším dobrovolníkem z publika. Absolutním vítězem byl pak vítěz posledního kola. Jako hosté se účastnili, pokud mě paměť neklame: David J. Howe a Sam Stone, Ian McNiece, Frazer Hines, Daphne Ashbrook, Noel Clarke, Paul J. Salamoff, Wendy Padbury, Gary Russell a Richard Dinnick. Bohužel jsem byla tak jet-lagged, že jsem tu a tam usínala, ale i tak jsem mezi mikrospánky zvládala umírat smíchy.
Namátkou... Ian McNiece téměř na cokoli odpovídal „nipple rings“. Paul J. Salamoff doplnil větu „After he regenerated, the 11th Doctor ate Amy's _______________“ frází „fishy custard“, za což si po právu vysloužil posezení na hanbě – a rozhodně to nebylo naposled, co na tu hanbu během večera šel (pro největší sprosťáky ve hře bylo jako trest vyhrazeno sezení na židli hanby, s kloboukem hanby na hlavě). Jen jednou podobný osud potkal Noela Clarkea, což bylo dost s podivem, neboť soudě z jeho odpovědí se celý večer fakt upřímně snažil. Daphne Ashbrook bylo hned na začátku vyčteno, že vloni patřila při Match Game mezi nejnestydatější, takže se na truc držela zpátky – ale nakonec nějakou tu bombu hodila a i na hanbu myslím šla. Jednou nebo dvakrát šel na hanbu i Ian McNiece, byť si už nepamatuju, za co – vzpomínám si jen, že to kupodivu nemělo nic společného s nipple rings.
Po Match Game už jsem byla tak naprosto groggy, že jsem zvládla už jen fotku s Noelem (pogratulovala jsem mu k dokonale vycizelovanému sprosťáctví, což podle všeho ocenil) – a pak jsem se vrátila na motel zdechnout. Sobota totiž slibovala být dost hektickým dnem.
(Před spaním jsem si nicméně ještě pustila zprávy – a trochu zpracovala ten šerednej pařížskej reality check. Musím říct, že sledovat těch následujících 10 dní dění v Evropě a u nás přes velkou louži bylo fakt dost zvláštní a občas z toho šla palice kolem.)

---

Vypadám tu jako idiot, ale toho si nevšímejte, o mě nejde...:-)
Obrázek

Ulovenej podpis (+ první nový TITAN komiks s Osmým se spešl L.I.Who obálkou):
Obrázek
#3634 od Sillia
24 pro 2015 18:34
No teda, to byl výlet! Strašně ti ho závidím a zároveň se těším, až doplníš další dni. Každopádně obdivuju tvojí schopnost si to takhle celý zařídit. Vypadá to moc hezky.
#3635 od Zuzka
25 pro 2015 09:32
Super ranni pocteni!
Moc se mi to libilo. Je parada cist o vsech tech hostech takto z prvni ruky.
Moc se tesim , az si udelas cas, a prijdes i s dalsimi dny. A urcite nemusis nic zestrucnovat. Cte se to vyborne.

Vidite - brnensky Whocon zacina byt slavny :) Kdovi, co Peter Purves Frazerovi Hinzovi povidal. Ci kde se to dovedel. Nebo ho do Brna taky zvali?