#5819 od Tessuna
21 lis 2017 02:12
Ahoj Sáro! Vzpomínali jsme na tebe a říkali si, kde asi jsi a jaká je to škoda, že nejsi na Whoconu.
Zaprvé: to Zuzce můžeš k tomu přání rovnou přihodit gratulaci, neb je první!
Následuje změť dojmů. Kdybych s tím měla čekat na aklimatizaci, tak by ses taky nemusela dočkat. Mně se ten návrat do reality letos nějak vůbec nedaří. Byla jsem dneska v práci tak zpitomělá, jako kdybych se vrátila tak po měsíci dovolený. Možná to bude nevyspáním.
Jely jsme se Silliou vlakem, na místě se skoro hned potkaly se Zuzkou a lososmasterem, bylo zahájení, nějaké ty přednášky. Spoustu lidí jsem už od vidění poznávala z předchozích ročníků, i když podle všeho tam bylo docela dost lidí poprvé. Zdálo se mi to, nebo bylo nějak míň "Doktorů"? Kostýmy byly letos dost namíchané - asi nejvýraznější byli dvojice krotitelů duchů, cybershade, cyberman - Bill (naprosto dokonalý) a dvojice, která strávila část conu jako Voldemort - Quirrel, zády k sobě, v jednom hábitu.
Lososmaster měl nesmírně zajímavou přednášku o kontinuitě.
O půlnoci jsme se sešli v čajovně na již tradiční kus řeči + želé dětičky. Můj nejoblíbenější moment celého conu: po tolika letech nenápadného přesvědčování každého, kdo byl ochotný mě poslouchat, že Dirk Gently je fakt děsně boží knížka a měli by si ji přečíst, jsem seděla v čajovně se Zuzkou, Silliou a lososmasterem a všichni jsme se shodli, že Dirk Gently je boží. Řeč byla o seriálu, ale to je fuk.
Ráno jsem si vychutnala jednu Star Wars přednášku, potom cosi o kostýmech v DW, o Moffatovi, pak měla Zuzka přednášku o audioknihách (nemusím snad dodávat, že výbornou) a pak bylo vyhlašování Rassilonova brku. Bylo docela komorní a rychle odbyté. Na druhém místě - nemám paměť na jména ani na povídky - byla slečna v kostýmu Obiwana Kenobiho, cenu čtenářů pak získala Missy. No a já mám třetí místo :)
Po tomhle jsem šla sama na přednášku, která podle názvu zněla podezřele podobně jako moje xenolingvistika, i šla jsem tam, abych věděla, jak moc bude podobná a jak moc se potom budu opakovat. Zaprvé se nám s Erikou nějak podařilo, že se ty naše přednášky spíš doplňovaly než překrývaly, a zadruhé jsem hrozně ráda poznala další nadšence do mimozemských jazyků. Pak jsem měla v plánu dát si čaj a nakouknout aspoň na chvilku na besedu s dabéry. V čajovně bylo plno, ale viděla jsem dvě slečny, co už vstávaly, tak jsem zamířila k jejich stolu a zeptala se, jestli si tam můžu sednout. Docela nutně jsem potřebovala chvíli jen tak sama sedět, cucat čaj a dát se před přednáškou dohromady. A přečíst si poznámky, abych věděla, co vlastně říkat. Jenže ty slečny už najednou nevypadaly, že někam odcházejí, načež jedna z nich prohlásila, že si pamatuje moji loňskou přednášku. A pak jsme seděly a povídaly a mně přitom tak hezky stouplo sebevědomí, že už jsem žádnou meditaci nepotřebovala.
Jelikož přednáška před tou mojí odpadla, vyrazila jsem do Oka harmonie dřív, abych si tam načmárala věci na tabuli. Kromě toho, že byla těsně po besedě s dabéry, částečně se kryla se Scottem Lee Hansenem a hned po ní se odjíždělo do planetária, jsem zjistila, že místo zrušené přednášky tam pustili promítání nějaké epizody DW a posunuli mi začátek o čtvrt hodiny. Docela mě to rozhodilo. Po týdnech, kdy jsem si opakovala, že musím mluvit pomalu a zřetelně - protože mám sklon zařadit hyperrychlost, když si nedávám pozor - jsem usoudila, že teda budu mluvit rychle, abych to všechno odvykládala a aby ani ti, kdo chtěli stihnout planetárium, o nic nepřišli. Poměrně dost mě vyvádělo z rovnováhy, že na chodbě před Okem harmonie se začali scházet lidi. Nechtělo se mi věřit, že jdou všichni na moji přednášku.
Vykládala jsem o mimozemských jazycích, jak se dorozumět s ufouny, jak vlastně funguje překladač Tardis, a nepřestává mě fascinovat, že když jsem položila nějakou otázku, lidi se hlásili, odpovídali a diskutovali. Kdyby nebylo tak málo času, mohli jsme klidně o hodinu přetáhnout a pořád by bylo o čem mluvit. Nebyla jsem nervózní. Děsně mě to bavilo. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit.
O planetáriu, žel, nemohu říci nic; místo toho jsem po přednášce skončila v čajovně se Silliou, Erikou a Pavlem, kecali jsme o xenolingvistice a vymýšleli si příběhy a bylo to boží.
Pak už to mám trochu rozmazané: byla přednáška o space operách, byla silence party, taky jsme chvíli seděli v čajovně se Silliou a lososem a úplně nakonec jsme hráli deskovky, a spát se šlo tak o půl čtvrté ráno.
Následovalo ráno, nějaká ta videa z youtube, tradiční závěr/spousta řečí o tom, co zlepšit, nevyhnutelná depka z toho, že už to zase končí, mnohá loučení a naprosto příšerná cesta vlakem domů.
Tak to byl, v hrubých obrysech, můj letošní Whocon. Už aby bylo zase za rok :)
#5821 od Zuzka
21 lis 2017 09:22
Díky za přání:-)

Já k Whoconu doplním, že planetárium bylo super - přednáška o tom, jak černé díry zobrazují a deformují vesmír kolem sebe, pak přednáška o tom, co nám hrozí z vesmíru (přednášející byla whovianka astrofyzička, tak jsme se dočkali i Daleků). A překrásné prezentace - průlety galaxií, starty warpových vesmírných lodí - promítané na kopuli nad vámi.
Jediný problém byl, že po cca hodině spánku z pátku na sobotu byl problém 4 hodiny před půlnocí na měkkých lehacích křeslech v zatemnělé hale udržet oči otevřené.

Lososmaster taky vyhrál jedno kolo Scotova kvízu a ještě cosi v Torchwoodu - brzo ho ostatní soutěžící nebudou mít rádi :-)

Nadšená debata o Dirkovi byl opravdu highlight. Silia měla takový hezký graf... včera večer jsem nad tím uvažovala, jestli jsem ho pochopila...prostě to stíhám vstřebávat hodně postupně.

Dabéři byli letos vážně vyvedení.

Moje povídka z Rassilonova brku Pátý artefakt už tady visí, takže budu ráda, když si ji někdo přečte.

Návrat do reality je veskrze krušný a pomalý.
#5823 od Sillia
21 lis 2017 22:57
Vystihli jste to perfektně. Byla jsem na přednáškách všech tady fóra a všechny jsem si náramně užila. Ony všechny ty přednášky dost záživné, ale co mám povídat, nejvíc se mi v hlavě zakořenila posezení v čajovně.
Návrat do reality je opravdu náročný, ta pohoda tam byla neskutečná a hlavně se tam člověk nikdy nenudil, jenom výjimečně nebyla na programu nějaká zajímavá přednáška a když si člověk chtěl odpočinout, tak musel pečlivě zvažovat, kterou mu nebude až tak líto vypustit a právě v té čajovně se odpočívalo moc dobře.
Kromě toho jsme se na přednáškách či soutěžích i občas sešli. A tedy to vymýšlení příběhu s Erikou a Pavlem se nám tak úžasně zvrtlo, až z toho vzniklo něco, co jenom tak nezapomenu. Stejně tak na Silence Party s asi šesti lidmi v místnosti a hudbou také skoro na ticho. A stejně jsme tam blbli a neskutečně si tu malou přátelskou atmosféru užili.
Toho Dirka už v neděli nenašla, nicméně v pondělí už ano. I když to asi bylo tak lepší, alespoň jsem si pořádně odpočinula a neponocovala. Po těch pár dnech spaní tak po třech, maximálně čtyřech, hodinách spánku denně to bylo vážně potřeba.
Zuzko, jsem ráda, že se ti graf líbil, jenom by bylo možná lepší, kdybych mu ještě teď sama rozuměla, ale na to bych asi potřebovala další zhlédnutí a na to mam teď na koukání celkem dost věcí. Hlavně Punishera.
#5826 od lososmaster
22 lis 2017 00:23
Asi se čeká jestli i já něco napíšu.

No tak dobře...
Whocon celkově uběh asi tak stokrát rychlejc než ten loňskej, jako strašně rychle. Moje přednáška měla větší úspěch než jsem čekal. Posezení v čajovně a rozebírání Dirka taky super. Pak jsem měl několik paralelních naplňujících konverzacích o politické korektnosti v televizním a filmovém průmyslu. Vážně mě překvapila přednáška o Moffatovi. A to jako fakt, k tomu se nedalo nic dodat. Při návštěvě skillzone jsem vyzkoušel VRko a při lyžování se mi fakt podařilo se složit na zem, tak z toho všichni měli pr.... ehm srandu. Na tom Torchwood kvízu jsem byl až třetí by the way. Scott jako vždy super. Chudák Zuzka měla na přednášce tak 10 lidí. V neděli ráno šel někdo spát po společenských hrách klidně až okolo šestý. A bufet měli taky dobrej - ani jsem za ty dva dny nemusel opustit budovu. A tak to má být... :D
#5832 od Sára
23 lis 2017 17:31
Dík všem za vaše postřehy a zážitky.Když jsem to četla, skoro jako bych tam byla...i když vlastní oči a uši jsou holt vlastní oči a uši. Takže příště přijedu, i kdyby čert na žebráku jezdil! Počítám, že zase budete přednášet na nějaká zajímavá témata, a to si nedám ujít (pokud je pořadatelé nenacpou do souběžných časů teda).
Zajímalo by mě, jestli dabéři říkali totéž jako loni a předloni :D
Doufám,že i příští rok bude akce v planetáriu, tu bych taky ráda absolvovala. Mám evidentní mezery ve vzdělání, páč tam jsem ještě nikdy nebyla ( a na hvězdárně naposled se základkou :D )

Jo, a gratulka i Tessuně k umístění v Brku. Myslím, holky, že vás ostatní psavci taky nebudou mít rádi ;)