#486 od Zuzka
19 lis 2014 15:30
Jak se takhle z někoho stane fanoušek Doctora Who? V Británii je to asi jednoduché, ale v ČR? Našli jste jej náhodou nebo přes podobné seriály? Nějaká dobrá duše vám jej doporučila?
Sem se zajímavými historkami :)

Já jsem na něj padla shodou různých drobností. Tu a tam jsem narazila na drobnou zmínku - např. v recenzi na Thora 2 pana Kokeše, kde ten film k Doctorovi Who několikrát přirovnává (což jsem mimochodem dosud i po shlédnutí několika sérií Doctora nepochopila :) ) No a vloni jsem se dívala na bonusové materiály k Hobitovi 1, kde hraje Sylvester McCoy. A slečna, která dělala štábu Hobita jazykovou poradkyni (překlady a výslovnost elfských a trpasličích jazyků) byla z něj úplně unešená. Říkala, že hrál v Doctorovi Who, a vykřikovala tam nadšeně něco jako "Oh my God, he is the Time Lord!"

No a já jsem usoudila, že tahle slečna bude zřejmě moje krevní skupina, a tak jsem to vzala jako doporučení. A po třech dílech s devátým Doktorem už mi nebylo pomoci :D
#487 od Aludneva
19 lis 2014 17:16
Já jsem se k Doktorovi dostala teprve loni v prosinci. Už předtím jsem viděla pár dílů (myslím, že to byly Den otce, Nemožná planeta a Doktorova dcera), ale nějak mě to nebralo. Pak se ale můj mladší bratr nudil a zapnul televizi právě v době, kdy běžel díl "Z masa a kamene". Matt Smith se mi líbil, plačící andělé byli krásně strašidelní a upoutávka na příště vypadala zajímavě, tak jsem si stáhla "Upíři benátští". Pak se to nabalovalo a dnes se na DW díváme nejen já a bratr, ale i máma a táta.
#493 od Tessuna
19 lis 2014 21:23
Poprvé, co jsem se o něm doslechla - to si pamatuju naprosto přesně, možná bych i dohledala přibližné datum, koukala jsem na první sérii The Big Bang Theory: http://www.youtube.com/watch?v=NRorKSLtCUU
Jelikož jsem tenkrát neznala moc lidí nadšených do fantastiky, ať už v literatuře či filmu, blaženě jsem hltala každou zmínku o Star Wars, Star Treku, Firefly... a pak přišla tahle zmínka o něčem, co jsem neznala. Jelikož ty ostatní narážky byly vesměs na moje oblíbené filmy a seriály, usoudila jsem, že by to mohlo být dobré.
A teď přijde ta nepochopitelná část: věděla jsem, že to chci zkouknout, měla jsem to na seznamu "věcí, co chci někdy udělat," a trvalo mi to skoro pět roků.
Psal se rok 2010. Zima. Jeden večer, kdy jsem se nudila. (To se mi nestává často). Vzpomněla jsem si: nojo, já chci vlastně vyzkoušet, co je to zač ten Doctor Who. Stáhla jsem si první díl obnoveného seriálu.
Pak už to šlo ráz na ráz. Pět sérií v docela rychlém sledu, ještě před Vánocemi - vzpomínám si na netrpělivé čekání na "Christmas Carol," první díl, na který jsem si musela pár dní počkat. Pak podzim 2011, nezapomenutelný tím, že jsem se pustila do psaní ohromné spousty sci-fi povídek vzdáleně inspirovaných DW (ne dost na to, abych se je odvážila hodit sem jako fan fiction). A nakonec loňský podzim, kdy jsem se opravdu důkladně zabrala do klasických epizod...
A od první chvíle mám pocit, že znám DW odjakživa, jako kdybych na něm vyrůstala :)
Za celou tu dobu jsem nepotkala nikoho, kdo by mi DW doporučil nebo se o něm zmínil. Sama jsem tímhle nadšením "nakazila" většinu svých přátel, ale chvilku mi to trvalo. Ono to nějak nejde snadno: dokonce i lidé fantastice naklonění mají sklony vrhat ustarané pohledy, když jim vykládáte o modrých budkách zevnitř větších a dalších podivnostech (alespoň mně se to stává...)
#498 od Coipher
19 lis 2014 23:49
Já jsem Doctora objevil díky bráchovi. Byla doba kdy mi neustále doporučoval nějaké seriály a jednou jsem u něj viděl Empty Child. Chrisovu sérii jsem zhltnul jako nic a na Davida už jsem pravidelně netrpělivě čekal. :)
#502 od ESESEL
20 lis 2014 15:10
Náhodné přepnutí na AXN, Doktor zrovna utíkal chodbou před zmutovaným Lazarem. Vypadalo to zajímavě, tak jsem to tam nechal, ale už byl konec. Upoutávka na další díl mě však zaujala a když jsem zjistil, že další díl bude hned po reklamě, tak jsem u toho zůstal. No a když pak řekli, že se díl jmenuje 42, tak bylo rozhodnuto.
#518 od Sillia
22 lis 2014 15:35
No, tak to je hodně zajímavá otázka, nejdříve by asi bylo ale lepší říct, kdy jsem se k tomu dostala a to bylo někdy asi měsíc před letošníma letníma prázdninama. Když nad tím tak přemýšlím, tak to je zatraceně krátká doba na to, že už jsem každý díl obnoveného Doktora viděla minimálně 3x a navíc si říkám, jak to, že jsem na něj nenarazila už dřív? Teď zním jako fanatik a maniak, šílenec, ale necítím se tak, celkově mám ráda různé seriály a co chodila v tv Star Gate, tak na tu jsem koukala pokaždé, když šla a pokaždé, když se na ní díval děda a měl jí puštěnou "z disku" nebo třeba Grimma, na kterého také koukám v televizi už poněkolikáté, jen tak ze zvyku. Nicméně o to nejde.

Každopádně někdy v ten měsíc před letními prázdninami jsem byla se seriály tak trochu na suchu, neměla jsem na co koukat, do té doby jsem koukala na seriály hlavně v televizi a na pár seriálů online, krom toho jsem na YT koukala na let´s playe z Assassin´s Creed, protože sama jsem si to zahrát nemohla a tak jsem zároveň projížděla i české a slovenské youtubery a narazila na jeden Doctor Who tag, zrovna jsem nějaké ty další seriály hledala a tak jsem na to koukla, do té doby jsem moc nevěděla, co to Doctor Who vlastně je, tedy věděla jsem, že existuje něco, co ČT2 nazvala jako Pán Času a že to dávali po Červeném trpaslíkovi, myslím (před nebo po, teď nevím), a upřímně, už tak jsem měla (a stále mám) averzi k tomuto programu, nejlepší, krom Trpaslíka, co jsem tam kdy viděla byly dokumenty o leteckých katastrofách, dokumenty o stavbách a haváriích a samé dokumenty nebo samé staré věci a k tomu Pán Času, jako název seriálu zní až odpudivě, staře, neomaleně a možná až moc jako nějaká levná reklama na nějakou nelíbivou kravinu. Každopádně pak jsem viděla právě to video, ze kterého jsem usoudila, že to spadá do kategorie sci-fi a že by se mi to mohlo líbit, podívala jsem se někam na "stručný popis", ale všude jsem našla něco strašně dlouhého a v prvním odstavci rok 1963 a mimochodem to, že je to ten Pán Času z ČT2, takže jsem to zase odložila, ale pak jsem si na Howrse začala všímat, kolik lidí má ve svojí prezentaci, že mají rádi právě Doctor Who, nějaké ty stampsky a prezentace, kluby, přípony chovů či jenom gify nebo obrázky na to téma, tak jsem se teda donutila přečíst celý popis seriálu a dostala se až k tomu, že novější série jsou z roku 2005, takže jsem si pustila první díl, ten mě zaujal, tak jsem dala šanci dalšímu a pak dalšímu a pak už jsem najednou byla za první sérií, za druhou a najednou jsem byla úplně na konci a nemohla jsem se od toho odpoutat, tak jsem si o tom četla, historii seriálu, o postavách, novinky a už jsem netrpělivě čekala na 8. řadu. Teď lituju, že jsem ho zhltla tak rychle.

Ale co se týče mého úplně prvním kontaktu s Doktorem, tak to bylo aniž bych bych věděla, že je to on a to až do chvíle, než jsem viděla díl Dalek, vzpomněla jsem si, že jsem něco takového už viděla, bohužel až do teď jsem nezjistila, co za díl jsem to vlastně viděla, protože to byl jen útržek, možná více útržků, jak jsem střídavě přepínala programy, nicméně jsem nebyla schopná identifikovat, co jsem viděla, protože z toho, co jsem identifikovala mi z toho vychází pořádný nesmysl: Dalekové, nejspíš ta jejich koule z Nicoty, ale žena, kterou bych nejspíš připodobnila k Donně a mám pocit že 9. Doktor a vběhnutí dovnitř Tardis zaparkované před tou koulí. Tak prosím, co to k sakru je? To nedává žádný smysl, jediné vysvětlení, které nacházím je to, že jsem asi viděla více útržků z různých dílů ve větším časovém rozmezí, protože jinak to dohromady absolutně nejde k sobě. Možná taky dávali různé díly v jeden čas na AXN a ČT2, ale to už vážně jenom hádám a snažím se si to nějak odůvodnit.
#527 od Allís
23 lis 2014 18:12
K Doctorovi mě přivedl nejlepší přítel člověka - televize. :D
Zrovna dávali 4. díl 3. série. Kámoš mi minulý rok v listopadu o tom říkal a doporučoval ať se na Doctora podívám, ale já jsem řekla, že je to kravina (Donť hate me! Sama nevím jak jsem to mohla říct :D). Nom, jak jsi jsem se nudila a když jsem Doctora viděla v televizi tak jsem si řekla ''Why not'' a začala se koukat. Mně se to začalo hrozně líbit a nechávala si od přítele vysvětlovat nejrůznější věci. A po pár dnech jsem se stala právoplatnou whoviankou ^^ :D
#535 od Citron
24 lis 2014 02:05
Poprvé jsem se o něčem jménem Doctor Who dozvěděl na SGA-P fóru, když se začaly objevovat obrázky Tennantova Doktora v avatarech atp. Zjistil jsem si, že je to seriál o cestování časem, a jelikož jsem tento SF motiv neměl moc rád, nechal jsem to plavat. Později, v létě 2007, jsem neměl co sledovat, tak jsem se rozhodl pro tento seriál. První díly mě moc nebavily, ale naštěstí se brzy objevila první dvojepizoda, což mě nalákalo pokračovat dál, jelikož mám rád dvojdíly. První díl u kterého jsem seriálu propadl bylo ovšem až Father's Day :). První epizodu, na kterou jsem už čekal, až ji odvysílají na BBC 1 bylo Voyage of the Damned (nepočítaje Time Crash ). Myslím, že někdy poté jsem si řekl, že je zbytečné, abych si stěžoval že nejsou nové díly, když jsem jich ještě asi 700 neviděl a začal sledovat i původní série. Takže tak :D
#571 od lososmaster
25 lis 2014 20:20
Tak co mě přivedlo k doktorovi?
Kdysi dávno jsem se díval na Teorii Velkého třesku - a jak už tu někdo zmiňoval, tam byla zmínka o doktorovi. Vůbec jsem tedy nechápal o čem by to mohlo být (ještě s českým dabingem, protože jsem v tu chvíli neuměl ještě dobře anglicky), tak si říkám doktor kdo, to bude určitě nějaká blbost jako chirurgové nebo ordinace v růžové zahradě (bylo mi devět a doktoři jsou všude) nebo aspoň doktor house. A to mi zase nesedělo k tomu, na co se sheldon dívá. No, nechal jsem to být a díval se na jiné seriály.

O X let později loni asi v říjnu dávali doktora na čt2, pod názvem pán času (jsem velkej podporovatel originálních názvů a jmen, takže se mi to nelíbí) - a to znělo dost divně, ale pak jsem se podíval pořádně a zjistil, že je to v originále Doctor Who a je to sci-fi. A po souhře okolností, že jsem se právě dodíval na red dwarf, tak jsem nutně potřeboval novej sci-fi seriá. samozřejmě mi hned došlo, že to je ten stejnej seriál o kterém se zmínil sheldon a už mi do jeho života seděl. Podle kvality filmů na které se sheldon dívá, jsem usoudil, že bude doktor super - což taky byl. (by the way byl to díl Tooth and Claw)

Když jsem měl v tu chvíli několik rozkoukanejch seiálů, tak jsem na doktora nechtěl koukat hned. Díval jsem se občas na pár průměrných dílů v televizi.

Když ale dávali Rings of Akhaten, tak (kromě toho mi přišlo divný, že je tam jinej doktor) jsem se rozhod, že se na něj budu dívat od začátku pořádně. Potom, co jsem si pustil díl Rose, tak jsem nečekaně zjistil, že existuje daleko :) víc dílů, a tak jsem začal hledat hlouběji a podrobněji, dokud jsem nenašel Unearthly Child. To mě sice trochu zklamalo, ale pak přišli Dalekové - a kdo nemá rád Daleky.
Někdy později jsem jeden den neměl co dělat, tak jsem dal 21 dílů - to byl můj rekord, půlka šestý série.
Z důvodu, že jsem se díval od začátku, ještě nemám zkouknuté všechny nový díly (jsem teprv v třetí sérii)
#577 od Zuzka
26 lis 2014 10:29
Já nemám ráda Daleky. Vůbec nemají fantazii. Vypadají pořád stejně. (No, aspoň Evoluce Daleků byla docela dobrá.) Takže Dalekové by mě teda na Doktora nenalákali.

Teda je zajímavé, že není málo těch, co Doktora jen zahlédli v televizi a líbil se jim, a tak u něj zůstali. Já bych nevěřila, že může být TV vysílání k něčemu dobré, hodně mých známých televizi buď nemá anebo na ní sleduje jen seriály z počítače. No vida:-)