#2044 od Ta Fialová
05 čer 2015 15:46
Kdo z vás je na facebooku, určitě to neprošvihl a ví o co jde. Pro ty, co neví: Na webu Exoplanety.cz byla před nedávnem vydána anketa o název nově objevené exoplanety, s tím že která vyhraje, bude poslána jedné mezinárodní organizaci jako návrh. Sešla se zde spolu s jinými i Gallifrey od jednoho fanouška, která byla v průběhu hlasování zhruba na čtvrtém místě. Poté to ovšem (myslím Pavel Vachtl) sdílel v Doctor Who CZ/SK nebo kde, takže lidé hlasovali pro Gallifrey a ta vyhrávala. V druhém kole ji ale autor diskvalifikoval a označil Doctor Who fanoušky za "zmobilizované" (nebo tak nějak... asi zkoordinované), načež se Whoviani naštvali a několik mu napsalo, že to tedy není fér a že přestávají Exoplanety.cz podporovat a sledovat. Z toho se chudáček autor zhroutil či co, takže zrušil anketu, s tím že "to dělal v dobré víře, ať poděkujeme Whovianům" a podobné blbosti, a začal se do nás navážet nadávkami typu lidské zrůdy. Momentálně to s ním řeším, tvrdí, že mu vyhrožujeme po e-mailu a telefonicky, ale záznam či printscreen není schopný uveřejnit... No, co si o tom myslíte vy?
#2045 od Sára
05 čer 2015 19:17
A/ Že o diskvalifikaci v anketě slyším poprvé (anketa přece není sportovní soutěž!)
B/ Že diskvalifikovat v anketě něco, co má nejvíc platných hlasů je poněkud podivné (dobře, řeknu to naplno - je to něco, co zavání totalitou "Hlasujte si, pro co chcete, my vybereme, co chcem my".).
C/ Že pokud by fanoušci Doctora Who chtěli mít tam někde venku Gallifrey opravdovou, můžou si udělat poslat svůj návrh Mezinárodní astronomické unii sami . Nebo ne? (Dost možná, že v komisi, která bude z došlých návrhů vybírat, bude sedět aspoň jeden Whovian, co? :D ) Já sama na Facebooku nejsem, ale nepochybuji o jeho síle - takže : "Whoviané všech zemí, spojte se! ;)
PS. Kdyby mi někdo poradil, jak a kam poslat svůj hlas pro Doktorovou rodnou planetu, budu ráda. Přes web Exoplanety.cz to ale jistě nebude.
#2046 od Ta Fialová
05 čer 2015 20:06
Už se to tam poslalo :) a přidal se i Akhaten a Metebelis III.
#2048 od Zuzka
06 čer 2015 13:46
Dívala jsem se na exoplanety.cz na autorův komentář k té anketě... podle něj to nebylo spravedlivé hlasování, když se ozvala jedna silná skupina, která očividně jeho stránky nesleduje pravidelně a jen fandí svému seriálu, a zatlačila tím do pozadí ostatní rozdílné názory. To už je ovšem "riziko" jakéhokoliv hlasování, což si měl uvědomit, když tu anketu zakládal.
Takto je Gallifrey ve společnosti Járy Cimrmana, kterého vyřadili (z prvního) místa ankety O největšího Čecha (prý je fiktivní...to tak!)
#2049 od Angi
06 čer 2015 18:05
Přesně. Dá se to pochopit i z jeho pohledu. Udělal anketu pro své běžné čtenáře a najednou se tam vyrojí x nových lidí a ovládnou hlasování. Vemte si, kdyby to byla jiná skupina. Třeba recesisti. Pak by vyhrála dejme tomu planeta Varle. Chápu, proč anketu zrušil a stejně tak chápu, proč se to nelíbí..
Co nechápu je pak ten humbuk, co to vyvolalo. Jak píše Sára - návrh lze poslat i bez expolanet a nějaké jejich ankety. Tyhle žabomyší války mi příjdou zbytečné.