#6003 od Sára
21 led 2018 16:24
Dneska v noci se mně zdálo, že jsem vyhrála dva miliony korun českých a odnesla je pořadatelům Whoconu, aby pozvali Tennanta a Tate na ten letošní. Bohužel nevím, jak to dopadlo, páč jsem se vzbudila :D
Když tak sleduju na různých stránkách, jak jezdí po různých conech (teď myslím Davida), napadá mě, o jak velký honorář si asi jeho agent(ka) řekne. Aby mi na to vůbec ty dva miliony stačily....
#6004 od Zuzka
21 led 2018 17:16
Sára: A míváš věštecké sny? To by bylo žůžo! Taky by mě zajímalo, na kolik taková hvězda vyjde. (jo a dnes jsem na sjzedovce v Chřibech viděla váš domeček na počasí)
Silia: Jojo, ta čajovna byla vloni obzvláště vyvedená:-)
Lososmaster: Ve zkouškovém jsem vždycky přečetla nejvíc knížek. A taky měla nejvíc uklizeno...cokoliv jen ne studium...
Tessuna: Vedle mě zrovna běží Návrat krále. Naše děti se po Hobitovi přesunuly k Pánovi prstenů. Mám doma dvě nádherné knížky ilustrací k Tolkienovým knihám, tak si je průběžně prohlížíme, díváme se na mapy Středozemě (i Beleriandu). Povídáme si o Silmarilionu... je to nehorázně boží! Sice neznají české báje a pověsti (zatím je moc nezaujaly), ale už znají příběhy o Melkorovi, Valinorských stromech, Feanorovi a další. Co už.
Taky si průběžně vychutnávám ten Silmarillion Primer na tor.com - dopřávám si ty články po kouskách, aby mi dýl vydržely. Pokaždé vyhlížím další středu.
A teď si jdu pro Společenstvo, abych si ho asi po dvacáté přečetla. Tvůj příspěvek byla poslední kapka. To musel být krásný con.
#6005 od Sára
21 led 2018 18:13
Věštecké sny? To ne. Se mnou je to ve skutečnosti jako s tím Skotem, co se každou neděli v kostele modlil: Bože, dej, ať vyhraju hlavní cenu v loterii. Po dvaceti letech to už Boha přestalo bavit a tak shůry pronesl: Já bych ti rád pomohl, milý...řekněme McDonalde :D , ale pomoz trochu i ty mně - a kup si konečně los.
Takže asi tak.
Ale jste mě teď navnadily, že bych si taky dala opáčko z Tolkiena? Ani nepamatuju, kdy jsem ty knížky měla naposled otevřený :(
#6021 od Tessuna
24 led 2018 13:36
Je to, samozřejmě, úžasná představa, a kdybyste někdo vyhráli nějaké ty miliony, můžete mi je klidně přinést. :) I když z představy, že bych musela formulovat pozvání v angličtině - z představy, že bych napsala e-mail... někomu z výše jmenovaných... je mi trochu slabo (ale doufám, že něco takového by zařizovali zkušenější organizátoři, nebo by mi s tím aspoň pomohli). :)
Na Trpaslicon se chystám, možná si i zopakuju přednášku o xenolingvistice.
A pokud jde o Tolkiena - když jsem se v září (týden před uzávěrkou) rozhodla napsat do Gondorského semenáčku tolkienovskou fanfikci, zjistila jsem, že je to vážně hrozně dlouho, co jsem napasledy četla... no, cokoli od něj. Proto se mi asi ta povídka moc nepovedla (a neumístila se). Takže si dávám opáčko. Už bylo načase. :)
#6048 od Zuzka
06 úno 2018 21:58
To Shakespearovo výročí jsem zkoukla už před pár týdny, ale nedá mi sem hodit aspoň tu nejkrásnější scénku - debatu o tom, kam správně vložit důraz v TO BE OR NOT TO BE - THAT IS THE QUESTION.
Je to sice dost přesvícené, ale i tak je to lahůdka:-)

https://www.youtube.com/watch?v=mGTR__LiueM
#6049 od Sára
06 úno 2018 22:58
Jo, tohle je jedna z perel toho představení :D A schválně - k čí interpretaci se přikláníš? (Prince Charlese to do toho zatahovat nebudem, jo?)
#6051 od Tessuna
07 úno 2018 10:29
Tak už jsem to taky viděla! :)
A pokud jde o to, oč tu běží... taky moje nejoblíbenější část... :D No. Já bych volila důraz na "or", protože jádrem celé věty je dichotomie, tak proč ji ještě nezdůraznit. Ovšem herecké podání, které mi znělo spíše jako gryfí zakňourání - totiž "Ooor?" považuji za zcela nevyhovující. 8-)
Skoro bych si byla myslela, že když se na jednom místě sejdou Doktor, Sherlock a Gandalf, vesmír exploduje, protože tolik úžasnosti najednou je zkrátka proti fyzikálním zákonům.
#6053 od Sára
07 úno 2018 16:13
Evidentně je náš vesmír odolnější, než jsme si mysleli :D

A pokud jde o slavnou frázi, já na ni jdu spíš citem než znalostma jazyka a přikláněla bych se asi k Davidovu THAT.
Jakože TO je otázka, TO je , oč tu běží...prostě zdůraznění, že vůbec někoho napadlo se na TO ptát. Ale naštěstí nejsu herec, tak to nemusím řešit, teda výslovnost, ani otázku samotnou (páč si myslím, že jednoznačná odpověď na ni beztak neexistuje).
#6054 od Zuzka
07 úno 2018 20:35
Já bych zdůraznila NOT. Tak nějak mi to jde nejlíp z pusy :-)
#6069 od Sillia
16 úno 2018 19:10
Chystáte se někdo do kina na Black Panthera? Šla bych, ale zatim jsem nenašla nikoho, kdo by šel se mnou.

EDIT: Tak brácha si to na poslední chvíli rozmyslel, příspěvek bohužel smazat nejde, takže takhle.