#1765 od Angi
05 bře 2015 19:40
Koukám, že ani v sekci "pokec" není "pokec" ale je striktně vázáno tématy.. tedy to šoupnu sem...

Konečně jsem si našel čas, abych si zajel do Mark and Spancer doplnit zásobu Jelly Babies, taky je máte tak rádi? =)

Nebylo to tady, tak jsem to díky tvému příspěvku vytvořil. Se nebojte klidně zakládat témata, ale uznávám, že toto tady asi mělo být dřív. Takže směle diskutujte o čem vás napadne :)
Citron
#1766 od Zuzka
05 bře 2015 21:05
No jo. Asi bych je měla ráda i nebýt Doktora, ale takto je to tutovka. U nás je prodávají v kině na váhu (místo popcornu) :-)
Jenom ty zelené jsou nějaké divné...
#1768 od Angi
06 bře 2015 12:37
anglické jelly babies na váhu? To bych bral =)
Zelené jsou divné, ale divně dobré. Těžko určit, co je to za chuť.. ale ono se dá zvyknout na všechno možné. Ve Skotsku jsem se taky tvářil dost rezervovaně na octové chipsy a zamiloval jsem si je. =)
#1769 od Zuzka
06 bře 2015 13:42
Já myslím, že nebudou originál anglické. Ale vypadají úplně stejně. Asi se jich budu muset zeptat, odkud je kupují.
Jsem ráda, že Doktor nemiluje octové chipsy:-) To by pak byla povinnost ochutnat... vážně je to k jídlu?
#1770 od Angi
06 bře 2015 14:49
Rozhodně je, i když mi nezačaly chutnat hned, ale dal jsem jim šanci. Třeba jim taky tu šanci dáš. =)

U M. and S. mají právě přímo Jelly Babies, i když mi příjdou nějaké menší, než jsou v Doctorovi.. ale za těch třicet let zřejmně prošli miniaturizací, podobně jako většina dalších výrobků. =/ Ještě uvažuju, že bych si na ně pořídil to cigaretové/doutníkové pouzdro, ve kterém je nabízí Capaldi. =)) I když u něj jsem snad viděl jen jednou, že by Jelly babies nabízel.. asi to byl jen takový odkaz a ne, že by je začal zas baštit. =/
#1771 od Tessuna
06 bře 2015 15:36
Jelly babies jsem nikdy neochutnala; tady "na vsi" asi k sehnání nebudou - budu se po nich muset kouknout, až pojedu někam do většího města. Zatím si musím vystačit s obyčejnými želé bonbóny...
Jo, to cigaretové pouzdro byla výjimka; škoda, ale taky by 12. mohl mít nějaké oblíbené jídlo, ne jen odkazovat ke svým předchůdcům.
Octové čipsy, proč ne, nezní to až tak příšerně. Určitě lepší než rybí prsty s pudingem (jasně, musela jsem vyzkoušet, jaké to je :) - jednoznačně nejodpornější chuťová kombinace, jakou jsem kdy v životě zkusila).
#1772 od Angi
06 bře 2015 16:01
Rybí prsty s pundikem jsem teda nezkoušel =DD Asi se toho zážitku dobrovolně vzdám.

Nevím, kde "na vsi" to je, ale tady je seznam míst, kde jsou k sehání ( a možná i jinde, ale nevím o jiném obchodě, než je mark and spancer, co by prodával anglické potraviny):
http://global.marksandspencer.com/cz/cs/store-locator/
( Praha, Plzen, Brno, Ostrava, České Budějovice, Liberec, Jihlava.
#1773 od Meisiluosi
06 bře 2015 18:33
Jelly babies jsem si kupovala na WHOconu a jo, docela dobrý je to (nejvíc mi myslím chutnaly červený - obecně tak nějak platí, že jakmile je mezi cukrátkama/bonbonama červená varianta, bude mi pravděpodobně chutnat ze všech nejvíc).
V Brně se každopádně jelly babies sehnat dají, ale už jsem zapomněla, kde.
Fish fingers+custard vyzkoušeno. Odporné mi to nepřišlo, asi bych to klidně dala znova, kdyby mi někdo nabíd, ale nebylo to nic, co bych nutně toužila jíst znovu. Ty chutě se nějak nepotloukly, ale ani nesešly.

Octový chipsy potvrzuju - je to zprvu nezvyk, ale jsou fakt dobrý.
Asi nejdivnější příchutě chipsů jsem zaznamenala v Číně. Na některých obalech bylo nekecám sladký ovoce - a ty jsem neměla odvahu zkoušet. Já se tam zasekla na wasabi krekrech a keksech a na burácích s chilli papričkama a zůstala jsem u nich - i když obecně jsem spíš dlabala ovoce, street food a jídlo z restaurací. Žrát krekry a chipsy, když si člověk může dát sezamový placky nebo baozi (obojí navíc levněji), to by byla s prominutím hloupost.
#1777 od Tessuna
06 bře 2015 20:39
Angi: díky za seznam, odtud je tedy všechno daleko; s tou "vsí" jsem to myslela mírně ironicky, Úpice je město, jen mi někdy přijde trochu ospalé... a to, že tu nejsou k sehnání želé dětičky, vnímám jako vážný nedostatek, i když podle whovianské mapy bych na ně nejspíš chodila jen já :)

Chipsy s příchutí ovoce - to zní zajímavě. Zkouším si tu chuť představit a neshledávám ji až tak nesmyslnou. Možná by mi chutnaly víc než ty rybí prsty/pudink, kdoví - každý máme jiné chutě.
#1780 od Sillia
06 bře 2015 22:42
Musím říct, že jsem nezkoušela ani jedno ze zmiňovaných jídel. Jelly babies jsem ani nevěděla, že se tu vůbec dají sehnat, takže mapa sedne, až se mi někdy podaří dostat do Prahy, tak si to tam určitě najdu a koupím. Rybí prsty s pudinkem, když jsem to viděla poprvé, tak mi to přišlo jako něco, z čeho nemůže být lépe než na zvracení, ale s postupem času mě to láká více a více a až se mi někdy naskytne příležitost je zkusit, tak do toho půjdu.
Co se chipsů týče, tak octové mi tak příšerně neznějí, dokonce ani ty s tím ovocem, ale ty je mnohem těžší si představit, ale nemusely by být špatné. Vlastně vzhledem k mé nesnášenlivosti česneku a cibule, tak asi horší, než právě s příchutí těhlech dvou věcí být snad ani nemohou.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník