#952 od Valcav
27 pro 2014 21:29
Jo, to znám. Moje máma pořád kecá něco o tom, že jsem do Doktora takoví magor, že mám špatný známky a myslí si, že nic jiného, než že se koukám na doktora nedělám. Ale od té doby, co je osmá série se mi známky nezhoršili, ale zlepšili, tak nevím, co jí je....
#953 od Sillia
27 pro 2014 23:11
No přesně! Učit jsem se nechtěla nikdy a najednou za to můžou seriály. Tahle "logika" jde vážně mimo mě, bohužel náhoda je blbec a po skončení 8. série se mi známky zlepšily, ale aniž bych já cokoli měnila, ale to se rodičům prostě nevysvětlí.
#955 od OndraH
27 pro 2014 23:24
Tak to máte blbé :O U nás doma mamka DW naprosto ingnoruje, jenom taťka, když se o tom zmíním, začne vždycky říkat pořád dokola, že "jak se na to můžu dívat, jako cestování v čase, taková kravina né, jak tě to může bavit, vůbec to nechápu, jak to může bavit vůbec někoho?!" No, ale zvykl jsem si :D A on taky :D
#956 od Sillia
28 pro 2014 01:00
Teda co já bych za to dala, kdyby si o mně nemysleli, že už nejsem schopná rozlišit fikci od reality, nicméně jak tak koukám, tak už je to asi dost off topic.
#957 od Tessuna
28 pro 2014 01:13
Že podle rodičů za všechno můžou seriály je tak univerzální, až to bolí.
Ti moji mě po celý život vedli k lásce k literatuře, dokonce zvlášť ke sci-fi (mamka se zabývá astronomií).
Moje první knížka, na níž jsem se naučila číst, byla "Martin a hvězda" (výborná dětská kniha, mimochodem).
Když jsem byla malá, koukali se se mnou na Star Trek.
Doporučili mi všechny svoje oblíbené sci-fi knížky (Den trifidů, Marťanskou kroniku, Stopařova průvodce...)
Když jsem začala psát sci-fi a fantasy, tehdy s jistými úspěchy v literárních soutěžích, všemožně mě podporovali v rozvíjení mého talentu.
To, jak mě vychovali, zcela nevyhnutelně vedlo k tomu, že mám ráda fantastiku (ať už v podobě knih, filmů či seriálů).
Ale:
- Kdykoli je se mnou mamka jakkoli nespokojená, můžou za to "seriály".
- Všechno, co je v mém životě špatně, jsem si očividně způsobila tím, že "koukám na seriály."
- Kdykoli má chuť být na mě protivná, obviní mě z toho, že "v jednom kuse koukám na Doktora Who."
(Ale občas se ráda podívá se mnou a když jsem dnes prohlásila, že nadevše toužím po přívěšku Tardis v téhle konverzaci výše zmíněném, nebyla vůbec proti jednomu dodatečnému vánočnímu dárku!)
Rodiče jsou zkrátka paradox, vedle nějž nějaké wibbly-wobbly, timey-wimey vypadá docela pochopitelně a jednoduše...

A někdo se tu ptal, kde je onen tardis-přívěšek k sehnání: já jsem ho našla na fleru, zadala jsem prostě do vyhledávání "tardis" ;)

Aludnevo: hezké perníčky! Já jsem letos zkusila tardis prostorovou - něco jako perníkovou chaloupku - ale moc se mi nepovedla (například není zevnitř větší). :)
#967 od Meisiluosi
28 pro 2014 13:29
Zjevně mám kliku.
Naši mě vždycky vedli ke čtení, a to naprosto všeho, co stálo za to číst - a nad fantastikou se u nás nikdy nos neohrnoval, ba naopak.
A pokud jde o telku, můj táta koukal na fantasy a SF odjakživa se mnou. Mamka moc nemusí space opery, ten setting ji prostě deprimuje a irituje (což s ní nesdílím, ale asi to chápu) - ale třeba Trpaslík ji baví stejně jako mě s tátou a i Doctora si podle všeho celkem užívala - než přišel Tennant (na tom se s ní celkem zásadně neshodneme). Někdy jí budu muset zkusmo pustit nějakýho Smitha nebo Capaldiho - nebo nějakou tu klasiku. Tátu DW normálně baví, i když má (stejně jako já) trochu problém s Moffatovsko-Smithovskou érou.

A naštěstí jsou oba mí rodičové dost moudří na to, aby jim bylo zcela jasné, že za moje životní, profesní a studijní selhání mohou nikoli seriály, nýbrž ta skutečnost, že ať už se momentálně upínám na cokoli, jsem naprosto nedisciplinovaná a líná jak veš. :oops: :D

Whoviánské dárky jsem nedostala žádné (i když - kdybych se rozhodla počítat jako vánoční dárek reblog a virtuální poplácání po zádech od Roba Shearmana, pak jsem dostala whoviánský megadárek), ale svátky se jinak hodně vydařily. Letos skoro úplně stress free a naprosto na pohodu.
Původně jsem chtěla napéct nějaké perníkové daleky, ale nakonec na to nezbyla dostatečná časová rezerva a mně se to nechtělo extra hrotit...:-)
Budou příště!
#976 od Sillia
28 pro 2014 15:40
Tessuna: Dík, podívám se na to.

S tou leností to vážně sedí, ale problém je v tom, aby si to spolu nespojovali (je líná a nechce nic dělat, protože chce koukat na seriály), což valná většina bohužel nedokáže a považuji skoro za obdivuhodné, že vůbec někdo ano.
#995 od Coipher
28 pro 2014 22:09
Letos bohužel nic. Ale stále si užívám loňské přírůstky v podobě Mattovo Sonic Screwdriveru a mluvícího plyšového Daleka. :)
#1057 od Aludneva
31 pro 2014 16:29
Znovu se mi potvrzuje, jaké jsem měla štěstí, že jsem se narodila právě mým rodičům. Za mé špatné známky podle mé mámy nemůže lenost ani seriály, ale prostě to, že se nesoustředím, protože myšlením na příjemnější věci (Doctor who, Pratchett, Austenová, DMD...) se vyhýbám stresu, což je normální. K většině mých oblíbených sci-fi a fantasy mě přivedl táta. Jen Doctora who jsem si našla sama.

EDIT 0:10: Šťastný nový rok!
#1123 od Zuzka
03 led 2015 17:30
Silia: Ty naušnice a přívěsek, o kterých jsem psala, jsou odtud http://www.potvor.cz/obchod/nausnice-tardis-159599.html

Mám štěstí na chápavého manžela:-) Moje mamka byla z mé vášně pro fantastiku, zejména hraní Dračího doupěte hodně nervózní (naštěstí se to nijak neodrazovalo na mých studijních výsledcích), asi pořád čekala, že mě to časem přejde. No a už to trvá dvacet let, mě to nepřešlo, dračák hrajeme i s manželem a mamka rezignovala a hlídá nám děti.
Ale Doktora mi docela schvaluje, miluje britské seriály, dokonce i Červeného trpaslíka.