#6117 od Sára
11 bře 2018 14:39
Tak jsem si dnes dopoledne namísto scifi dala animák Ferdinand. V původním znění, protože jsem si chtěla poslechnout Davida Tennanta, který namluvil roli býka Anguse. Ano,skotské plemeno a býček rezavý jako hřebík (finally ginger :D ). Nejsem odborník na přízvuky, takže tohle neoslovilo,ale ten hlasový rozsah byl parádní. Teď už vím, proč si ho tak často vybírají k dabování kreslených postaviček. Bylo to dost vtipný, ale jeden fórek mě opravdu pobavil (bacha spoiler!) Když Angus neúspěšně resuscituje omdlelého králíka, hájí se slovy : Jsem bejk, ne doktor...
Akorát nevím, jestli si toho ten, kdo dělal casting, všiml a vybral Davida úmyslně, nebo to bylo kouzlo nechtěného...
#6144 od Zuzka
23 bře 2018 11:48
Umřel Jan Kantůrek :-(

O víkendu jsem si půjčila od bráchy Maškarádu, po 15 letech jsem si ji chtěla znovu přečíst. Byla v pořadí, ale zdá se, že s ní začnu hned. Ach jo.
#6145 od Sára
23 bře 2018 14:16
Patřím mezi čtenáře,kteří berou práci překladatelů jako jakousi běžnou věc, a bohužel musím přiznat, že poprvé jsem si uvědomila tu obtížnost, až když jsem se potkala s Harrym Potterem.Z Medkovy invence jsem byla nadšená. A teď naposled jsem musela složit poklonu překladateli u četby Pratchettova Filuty. Ano, nebyl to nikdo jiný než Jan Kantůrek.
Škoda ho. Veliká.
#6148 od lososmaster
23 bře 2018 18:19
No, on měl být na trpasliconu, ale kvůli jeho nemoci tam právě nebyl.
#6152 od Zuzka
23 bře 2018 20:45
Filuta musel být na překlad extrémně náročný. Skvělý je tam Kantůrkův doslov.
Pratchettovy knihy by v Česku byly bez Kantůrka poloviční.

Prý býval na conech velmi zajímavý a zábavný.
#6162 od Sára
01 dub 2018 19:13
To nemá chybu!...
Sakryš, co mi na tom jenom nesedí... :? :D
#6166 od Tessuna
03 dub 2018 10:01
To vážně nemá chybu! :) Někdy si říkám, jaká je škoda, že je apríl jen jednou do roka. :D
#6168 od Sára
03 dub 2018 12:30
Ale vážně... jakkoliv ta vize zní ulítle, bylo by super ji realizovat, páč překonává naprosto každý story arc Moffatův.